Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Samsun İlkadım Belediyesi 'Çöpünüz altın olacak' kampanyası ile bu güne kadar 390 kişiye altın dağıttı

04 Mart 2012 Pazar 22:16
Bu amaçla bugüne kadar 390 çeyrek altın dağıttıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Çöpleri, metal, plastik ve kağıt gibi ayırıp biriktirenleri altınla ödüllendiriyoruz. Amacımız halkımızı çevre konusunda bilinçlendirmek" dedi.

Samsun'un 311 bin nüfusu ile en büyük ilçesi olan İlkadım Belediyesi tarafından geçen yıl 'Çöpünüz Altın Olsun' kampanyası başlatıldı.

Kampanya çerçevesinde geri dönüşümü olan çöpler belediye görevlilerine teslim edilirken, isim-soyadları da not alındı. Ardından yapılan çekilişle her ay 30 kişiye çeyrek altın verildi. Bunun yanında çevresini en temiz tutan kişi ya da kurumlarda ödüllendirildi.

Bu amaçla bugüne kadar 390 çeyrek altın dağıttıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Çöpleri, metal, plastik ve kağıt gibi ayırıp biriktirenleri altınla ödüllendiriyoruz. Amacımız halkımızı çevre konusunda bilinçlendirmek" dedi. Başkan Demirtaş, projenin 2 aşamalı olduğunu dile getirerek, birinci aşaması 'çöpünüz altın olacak' ile geri dönüşüm atıklarının toplanmasında halkı bilinçlendirmek. İkinci aşamasının da yer altı konteynır sistemi olduğunu vurguladı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Yer altı konteynerlerinin çöp alma kapasitesi yer üstü, yol kenarındaki konteynerlerine oranla 10 kat daha fazla. Bu sayede yakıttan tasarruf sağlayarak ilçedeki yoğun trafiği rahatlatmış olacağız. Halkımızı yazın rahatsız eden kötü kokulara son vereceğiz. Eski yapıların tarihi güzelliğini koruyarak bu sistemi hayata geçireceğiz. Yeni yapılarda araçlarımızında rahat ulaşabileceği yer altı konteynır sistemini zorunlu hale getireceğiz. Bu sistem sayesinde cam, metal, plastik, kağıt gibi geri dönüşebilen maddeler kaynağında toplanarak para kazanımı sağlayacağız" diye konuştu.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu