Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Dr. Mümtaz-er Türköne Bağcılar Belediyesi yenimahalle Halk Meclisi’ne katıldı.

19 Haziran 2012 Salı 18:22
Bağcılar Belediyesi’nin Yenimahalle’de düzenlediği Halk Meclisi’ne katılan Mümtaz’er Türköne, “Burada bir demokrasi şöleni gördüm. Sizleri, kendinizi bu kadar samimi ifade ettiğiniz için tebrik ediyorum. Demokrasi zaten bu” dedi.

Prof. Dr. Mümtaz-er Türköne Bağcılar Belediyesi Halk Meclisi’ne katıldı. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetlerini Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya anlatmalarının ardından söz alan Türköne, “Ben burada bir demokrasi şöleni gördüm. Daha önce hiçbir yerde görmemiştim. Onun için sizleri, kendinizi bu kadar samimi ifade ettiğiniz için tebrik ediyorum. Demokrasi zaten bu” dedi.

Halk Meclisi’ne katılmasının kendisi için farklı bir tecrübe olduğunu belirten Türköne, “Gördüklerim, işittiklerim benim için çok önemliydi. Belediye Başkanı burada, soracaksınız, sorgulayacaksınız, eksik ve yanlışları göstereceksiniz, şikayetlerinizi ifade edeceksiniz ve demokrasiyi bu şekilde işleteceksiniz” diye konuştu.

Halk Meclisi’nin belediye kurulduğu günden bu yana uygulanan bir proje olduğunu hatırlatan Başkan Çağırıcı, “Halk Meclisleri ile problemi yerinde tespit etme ve kaynağında çözme fırsatı buluyoruz. Sizlerin fikri bizim için önemli” dedi.

Eğitimin öncelikli mesele olduğunu ifade eden Çağırıcı, son 7 yılda 40 okul yaptırıldığı ve sınıf mevcutlarının 60’lı rakamlardan 35’lere gerilediğini anlattı. Okulların dış cephelerini Selçuklu, Osmanlı mimari özelliklerinde giydirecekleri müjdesini veren Çağırıcı, “Şu anda 7 bilgi evimizde 13 bin çocuğumuz eğitim görüyor. Yıldıztepe Mahallemizde gençlik merkezimiz yakında bitecek. Lise ve üniversite gençliğimiz için hizmet verecek” ifadelerinde bulundu.

FINDIK BAHÇESİ BİTMEK ÜZERE…
Yenimahalle’de Fındık Bahçesi’nin bitmek üzere olduğunu ifade eden Çağırıcı, “Belediyemiz görevlileri orada sizleri mangalıyla bekleyecek” dedi.

Öğrencilere yönelik etkinliklerin devam ettiğini hatırlatan Çağırıcı şunları söyledi: “12 bin 500 çocuğumuz malzemeleri dahil ücretsiz edebiliyor. Çocuklarımız izci kampında, gençlerimiz Kefken’de. Kemerburgaz’daki pikniklerimiz başladı. İsim yazdırarak sizler de gidebilirsiniz. Mikro kredi şubemiz burada açıldı. Şu ana kadar 705 hemşehrimiz kredi almış ve kendisine iş kurmuş. Ahmet Kabaklı Caddemizi prestij yol olarak ihalesini yapıyoruz.”

Programa, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk,  belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, kamu kurumlarının temsilcileri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

bagcilar2.20120619192346.jpg

bagcilar3.20120619192413.jpg

bagcilar4.20120619192435.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar