Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oğultürk Pazarı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından hizmete açıldı

24 Eylül 2011 Cumartesi 21:11
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yaşar, vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gün boyu bölgeyi gezen Başkan Öztürk ise“ Yenimahalleye hayran kaldım” dedi.

Şentepeliler yeni pazaryeri ve taksi duraklarına kavuştu. Yenimahalle Belediyesi, Şentepe’de bulunan Abdurrahman Oğultürk Pazarı ve hemen yanında bulunan Televizyon Taksi Durağının açılışını CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Oğultürk ailesi ile birlikte gerçekleştirdi. Törene Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Başar Bal, Başkan Yardımcısı Erhan Aras’ın yanı sıra CHP İl ve İlçe Yöneticileri, meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda Yenimahalleli vatandaş katıldı. 2 bin 300 metre kare alan üzerine kurulu kapalı pazaryeri sayesinde Şentepeliler artık daha rahat alışveriş yapabilecekler. Isı yalıtımından bekleme salonuna, tuvaletten mutfağa her türlü ayrıntının düşünüldüğü taksi durağı ise vatandaştan tam not aldı.

Oğultürk’ün adını yaşatmanın onurunu yaşıyorum

Şentepelilerin büyük ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşma yapan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin eski başkanı Abdurrahman Oğultürk’le hem siyasetten, hem de arkadaş olarak uzun bir geçmişleri olduğunu belirterek, “ Halka hizmeti ibadet olarak algılayan, zengin fakir ayrımı yapmadan hizmet eden Oğultürk’ün adını yaşatmanın gururunu yaşıyorum. Vatandaşlarımız,  yeni pazaryerinde gönül rahatlığı ile alış verişlerini yapabilecekler” dedi. Yenimahalle’nin her noktasına hizmet götürmek için büyük özveriyle çalıştıklarını kaydeden Yaşar “Benim için Yenimahalle nasıl ise Şentepe’de, Çayyolu’da, Karacakayaköyü de aynı. Kimseyi ötekileştirmeden, ayırım yapmadan ilçenin her noktasına hizmet götürmek için çalışıyoruz” dedi.

Yenimahalle’ye hayran kaldı

Açılışın ardından Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yaşar, vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gün boyu bölgeyi gezen Başkan Öztürk ise“ Yenimahalleye hayran kaldım” dedi. Önümüzdeki hafta açılışı yapılacak olan Teknoparktan, Çayyolu ek hizmet binasına, Yakacık Mesire Alanından, Yaşlı Yaşam Merkezine bölgedeki çalışmaları dikkatle inceleyen Öztürk, “Yenimahalle’de çok güzel işlere imza atılmış. Bu gün gördüğüm sosyal ve kültür yatırımları karşısında Sosyal Demokrat bir belediye başkanı olarak göğsüm kabardı. Kamu malını toplum yararına düşünen çalışkan bir belediye yönetimi var inanıyorum ki bu yönetimle Yenimahalle birkaç sene içerisinde Ankara’nın en çok tercih edilen ilçesi olacak” dedi.

yenimahalle2.20110924212126.jpg

yenimahalle3.20110924212152.jpg

yenimahalle-4.jpg

yenimahalle-4.jpg

yenimahalle5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar