Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Niğde Belediyesi ve DSİ’nin birlikte yürüttüğü Kızılca Deresi ıslah çalışmaları sürüyor.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 09:32
Kızılca Deresi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan DSİ yetkililerinden bilgi aldı.

Niğde Belediyesi şehri geleceğe taşıyacak ve şehrin çağ atlamasını sağlayacak yatırımlara devam ediyor. Bu kapsamda Niğde Belediyesi ve Devlet Su İşleri(DSİ)’nin birlikte yürüttüğü Kızılca Deresi ıslah çalışmaları ve çevre düzenlemesi yoğun bir tempoyla sürüyor.

Kızılca Deresi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan DSİ yetkililerinden bilgi aldı. Araç ve yaya trafiğini hızlandırmak için dere üzerinde 4 adet köprü yapıldığını söyleyen Başkan Akdoğan ıslah çalışmalarının tamamlanmasıyla olabilecek herhangi bir doğal afet ve sel baskınlarının önüne geçileceğini söyledi.

Şehir genelinde altyapıya yapılan yatırımlar ve yeni döşenen yağmur suyu, içme su ve kanalizasyon hatları ile Niğde’de önemli bir sorunla karşılaşılmadığını söyleyen Belediye Başkanı Akdoğan, DSİ’yle sürdürülen ıslah çalışmalarıyla birlikte Niğde’nin özellikle derenin çevresindeki bölgenin estetik bir güzelliğe kavuşacağını ifade etti.

nigde2.20170724093336.jpg

nigde3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu