Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nevşehir Belediyesi’nin de destekleri ile devam eden Tablodaki Engelsiz Parmak İzleri projesi başarı ile devam ediyor

12 Ekim 2011 Çarşamba 01:05
Nevşehir Belediyesi’nin de destekleri ile devam eden Tablodaki Engelsiz Parmak İzleri projesi başarı ile devam ediyor.Proje kapsamında engelliler ile ailelerine ‘özel eğitimde ailelerin aile eğitimi” konulu seminer verildi.

Nevşehir Belediyesi’nin de destekleri ile devam eden Tablodaki Engelsiz Parmak İzleri projesi başarı ile devam ediyor.Proje kapsamında engelliler ile ailelerine ‘özel eğitimde ailelerin aile eğitimi” konulu seminer verildi.

Dezavantajlı grupların temel sorunlarını, taleplerini öğrenmek, bunlarla ilgili çözüm yolları bulmak için ilgili özel-kamu kurumları, STK ’larla irtibatı sağlamak ve proje yapmak amacıyla oluşturulan Gönül Engel Tanımaz Grubu’nun, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın Gençlik Programı eylemlerinden Gençlik Girişimleri-Ulusal Gençlik Girişimi (Eylem 1.2) kapsamında hazırlanan ve Ulusal Ajans tarafından 5.200 € hibe almaya hak kazanan “Tablodaki Engelsiz Parmak İzleri” adlı proje faaliyetleri  tüm hızıyla devam ediyor.

Hazırlık faaliyetleri, basın toplantısı ve piknik organizasyonu geçtiğimiz aylarda tamamlanan projede, filografi eğitimine Ağustos ayının ilk haftasından itibaren başlanmıştı.

7 ay devam edecek proje faaliyetleri içerisinde yer alan ve Özel Eğitimde Aile Eğitimi konulu seminer Rehberlik Araştırma ve Uygulama Merkezi (RAM) Eğitimcileri Murat Aydoğdu ve Fatma Köse tarafından verildi.

Özel eğitime muhtaç çocukların aileleri, ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri ve halkın da katılımının sağlandığı bu seminerde,  aile eğitimi ve önemi, ailelerdeki olumsuz tutumlar, okul aile işbirliği, evde çocuğun özgüvenini artırıcı etkinlikler gibi konular hakkında bilgi verildi. Engelli ailelerinin büyük ilgiyle dinlediği seminer karşılıklı soru cevap bölümüyle aktif olarak devam etti. Seminer sonunda yapılan anket değerlendirmelerinde ailelerin çok memnun olduğu gözlemlenirken bu tür  etkinliklerin devam ettirilmesinin faydalı olacağı aileler tarafından ifade edildi.  

Gençlik Programı,  Avrupa Komisyonu tarafından gençler için uygulamaya konmuş bir program olarak Her yıl, yılda 5 dönem halinde (1 Şubat, 1 Nisan, 1 Haziran, 1 Eylül ve 1 Kasım), binlerce başvuru alınmakta ve kabul edilen başvurulara hibe sağlanıyor. Gençlik Girişimleri yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde tasarlanan grup projelerini destekliyor.Proğram hakkında geniş bilgi edinmek isteyenler. www.ua.gov.tr internet sitesinden program hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyor.

nevsehir2.20111012011217.jpg

nevsehir3.20111012011237.jpg

nevsehir4.20111012011257.jpg

nevsehir5.20111012011327.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar