Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan itfaiye erleri, son 3 ayda 700 yangına müdahale etti

14 Eylül 2011 Çarşamba 22:33
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan itfaiye erleri, son 3 ay içerisinde meydana gelen 700 e yakın yangının söndürülmesine yönelik yaptıkları başarılı çalışmaları ile dikkat çekerken,yangın alarmının alımının ardından iniş borusunda da akrobatik hareketleri ile göz dolduruyorlar.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan itfaiye erleri, son 3 ay içerisinde meydana gelen 700 e yakın yangının söndürülmesine yönelik yaptıkları başarılı çalışmaları ile dikkat çekerken,yangın alarmının alımının ardından iniş borusunda da akrobatik hareketleri ile  göz dolduruyorlar.

Nevşehir -Aksaray karayolu üzerinde bulunan Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Hizmet binasında 24 saat aralıksız  görev yapan itfaiye erleri, 110 Alo İtfaiye hattına gelen yangın ihbarının ardından çalan yangın alarmı ile, birlikte ikinci kattaki iniş borusundan büyük bir çabukluk içerisinde araçlara geçiyorlar.

40 saniyelik bir süre içerisinde tüm ekip elemanları , tüm donatım araç ve gereçleri ile  birlikte çıkış yaptıkları ana merkezden,  yaklaşık 5 dakikalık bir süre içerisinde yangına müdahaleye başlıyorlar.

Meydana gelen yangınların dışında karayollarındaki trafik kazasına da müdahalede bulunan itfaiye erleri,hizmet binasındaki iniş borusunda yaptıkları gösterileri ile de akrobatlara adeta taş çıkartıyorlar.

 İkinci katta bulunan çay ocağından aldıkları içi çay ve meşrubat dolu bardakları bir tepsinin içerisine yerleştiren itfaiye erleri, iniş borusundan kaymak suretiyle  tepsideki çay ve diğer içecekleri dökmeden büyük bir ustalıkla alt kattaki arkadaşları ile misafirlerine ikram ediyorlar. Ayrıca itfaiye erleri,sırtına aldıkları  arkadaşını büyük bir rahatlıkla aşağı kata indirebiliyor.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde akrobatik hareketlerle gerçekleşen çay servisi ise görenleri adeta şaşkına çeviriyor.

nevsehir2.20110914223934.jpg

nevsehir3.20110914223952.jpg

nevsehir4.20110914224011.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar