Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muğla'da AB kültür projeleri destek çağrısı

25 Mart 2010 Perşembe 00:12
Muğla Valiliği Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi, AB fonlarından yararlanmak üzere destek çağrısında bulundu.

Muğla Valiliği Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi, AB fonlarından yararlanmak üzere destek çağrısında bulundu. Amacın, sivil toplum kuruluşlarının (STK) ve vatandaşların, kültürel alanlara daha fazla katılması ve bu konudaki ortaklıkların arttırılması olduğu belirtildi.

Destek çağrısında şu ifadelere yer verildi: "STK'lerin ve vatandaşların kültürel alana daha fazla dahil olmasını ve bu alandaki sahiplenmelerinin arttırılmasını sağlamak üzere kültür kuruluşları arasında sürdürülebilir ortaklıklar ve iletişim ağları kurulmasını teşvik etmek amacıyla, 'IPA 2009 Programı-Sivil Toplum Aracı Yatay Aktiviteler:

IPA-Kültür Kuruluşları Arasındaki Ortaklık Faaliyetlerine Destek' teklif çağrısı, Avrupa Komisyonu'nca yayınlanmıştır. Bundan IPA yararlanıcıları ve AB'ye ülkelerinin yanısıra Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı ortakları veya Avrupa Ekonomik Bölgesi'ne üye bir ülke ya da uluslararası düzeyde hükümetler arası örgütlerin yararlanabileceği duyurulmuştur. Çağrının toplam bütçesi 2 milyon 500 bin avro olup her bir proje için 300 bin avroya kadar hibe desteği sağlanacaktır. Son başvuru tarihi 1 Haziran 2010 olup başvurular İngilizce hazırlanacaktır. Rehber ve başvuru formlarına 'www.avrupa.info.tr' adresinden ulaşılabilir. Ayrıca Valiliğimiz Koordinasyon Merkezi'nin 212 10 13 ve 212 10 19 numaralı telefonlarından da bilgi alınabilir."

www.belediyegazetesi.net

YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu