Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİARGEM Etkin Belediyeler Proje Yarışmasından, Bilecik Belediyesi iki ödül aldı.

21 Temmuz 2017 Cuma 22:51
Altyapı ve Çevre, Sosyal ve Ekonomik, İyi Yönetim ve Tarihi ve Kültürel Miras kategorileri kapsamında yarışmaya katılan belediyeler arasında Bilecik Belediyesi iki farklı kategoride ödül sahibi oldu.

Ankara’da düzenlenen ve büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri arasında gerçekleştirilen Etkin Belediyeler Proje Yarışmasında Bilecik Belediyesi; Sosyal ve Ekonomik Projeler kategorisinde; Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim isimli projesi ile İyi Yönetim Projeleri Kategorisinde; Bilecik Belediyesi 6 K Akıllı Duraklar projesi ile ödül almaya hak kazandı.

Türkiye genelinde 144 projenin katıldığı Proje Yarışmasında 4 ay süren incelemeler ve elemeler sonucunda final değerlendirmelerine kalan projemiz Türkiye’de il belediyeleri arasında ödüle layık görüldü.

Alınan ödüller hakkında basın yayın organlarına açıklama yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''Aldığımız ödüller ile teknolojiyi en güzel ve faydalı şekilde kullandığımızı ispat etmiş olduk'' ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

''Bizler belediyeciliği, doğumdan ölüme kadar insana ihtiyaç olan tüm işleri yapmakla mükellef olan kurumlardan birisidir şeklinde tanımlıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak, belediyecilik olarak çok fazla faaliyetlerimiz var. Tüm faaliyetlerimizi bu tür yarışmalara dahil etmemiz elbette mümkün değil. Bugün iki çalışmamız heyet tarafından ödüle layık görüldü. Bunlardan birisi 'Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim', diğeri de '6K Akıllı Duraklar' çalışmalarımız. Bu iki çalışmadan birisi teknoloji karşıtı, diğeri de teknolojiyi içinde barındıran gibi gözükse de biz sadece gerekli olduğu kadar teknolojiden yanayız. Çünkü teknoloji insanın benliğini sarmamalı, insan teknolojiye hakim olmalı. 6 K Akıllı Duraklar projemiz ile teknolojiyi ne kadar iyi kullandığımızı gösterirken, Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim projesi ile de teknolojiyi nasıl ve ne ölçüde kullandığımızı göstermiş olduk."

Yerel Yönetimler açısında son derece önemli olan ödül töreninde; Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Hülya Eçen Çalışkan, Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim isimli projesini sunum eşliğinde anlatırken; Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serkan Bircan ise Bilecik Belediyesi 6 K Akıllı Duraklar projesi hakkında katılımcılara sunum eşliğinde bilgi verdi.

bilecik2.jpg

bilecik3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu