Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi, ilçe genelinde geniş kapsamlı bir denetim yaptı

26 Ağustos 2011 Cuma 08:09
Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde, halk pazarlarında ürünlerin etiket kontrolleri, esnafın çevre temizliğine verdiği önem ve Pazar esnafının bağırarak satış yapmamaları konularında uyarılar yer aldı.

Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi, ilçe genelinde geniş kapsamlı  bir denetim yaptı. İlçede faaliyet gösteren ve gıda satışı, üretimi yapılan yerler ile halkın yoğun olarak alışveriş yaptığı pazarları  denetleyen ekipler, temizlik, satılan ürünlerin kalite ve son kullanma tarihleri, resmi belge kontrollerini yaptı. Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde, halk pazarlarında ürünlerin etiket kontrolleri, esnafın çevre temizliğine verdiği önem ve Pazar esnafının bağırarak satış yapmamaları konularında uyarılar yer aldı.

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, “Mezitli Belediyesi olarak, müdürlüklerimiz bayram için gerekli çalışmaları yapıyorlar.Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü ve  Zabıta Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde halkımızın bayramı rahat, sağlıklı ve nezih bir ortamda geçirmesini sağlamayı hedefliyoruz. Özenle yaptığımız çalışmalarımız devam edecek,  halk sağlığı için hijyen çok önemli” diye konuşmasına devam eden Başkan Yıldırım: “İlçenin büyüyen yapısını da göz önüne alarak vatandaşlarımızdan da bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın alışveriş yaptıkları yerlerdeki temizliğe, ürünlerin  gıda tüzüğüne uygunluğuna dikkat etmeleri gerek, kurallara uymayan işyerlerinin belediye zabıta müdürlüğüne bildirilmesinin ise, bir vatandaşlık görevi olduğunu  belirten Başkan Yıldırım, “30 Ağustos günü iki bayramı birlikte kutlayacağız. Bu vesileyle halkımızın Ramazan Bayramı’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım” dedi.

Vatandaşlar bayram boyunca şikayetlerini ücretsiz 153 numaralı telefona, veya Mezitli Belediyesi 358 10 05 (1252-1265) numaralı telefona ulaştırabilecekler.

mezitli2.20110826081310.jpg

mezitli3.20110826081325.jpg

mezitli4.20110826081341.jpg

mezitli5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar