Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MESKİ, yaşlı, özürlü, hasta olan tahsilat veznelerine giedemeyecek durumdaki vatandaşların su faturalarını evlerinde tahsil edecek

23 Ekim 2011 Pazar 14:16
Yaşlı, özürlü, hasta olan, tahsilat veznelerine gidemeyecek durumdaki vatandaşların su faturalarını evlerinde tahsil edecek olan MESKİ (Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü bu hizmeti ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Yaşlı, özürlü, hasta olan,  tahsilat veznelerine gidemeyecek durumdaki vatandaşların su faturalarını evlerinde tahsil edecek olan MESKİ (Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü bu hizmeti ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü M.Kamil ÜLGEN yaptığı açıklamada,  “Müdürlüğümüze yada veznelerimize gelemeyecek durumda olan, su faturalarını kredi kartı ile ödeme talebinde bulunan vatandaşlarımızın başvurusu halinde, tahsilât görevlilerimizi onların evlerine biz göndereceğiz. Ödeme yapmaya gelemeyecek olan vatandaşlarımızın tarifeler yönetmeliğimizde belirtilen cezai uygulamalardan etkilenmemesi için, bizler onların ayağına giderek, faturalarının tahsili hizmetini vereceğiz”ifadelerini kullandı.

 MESKİ Genel Müdürü M.Kamil Ülgen açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Macit Özcan’ın talimatıyla başlattığımız bu uygulamamız Türkiye’de bir ilk. Su faturalarını ödemek isteyip de sağlık sorunları nedeniyle ödeyemeyen abonelerimizin böyle bir uygulamayı hak ettiklerini düşündük.”  dedi.

Özürlü, hasta, tahsilat veznelerimize gelemeyecek durumda olan vatandaşlarımızın yanı sıra MESKİ tahsilât vezneleri ve PTT şubelerinde kuyrukta beklemek zorunda kalmayan yaşlı vatandaşlarımız da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Genel Müdür’ümüze ayaklarına kadar getirdiği bu önemli hizmet için teşekkür ettiler.

meski2.20111023142005.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar