Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk Müziği Festivali sona erdi

13 Nisan 2013 Cumartesi 11:10
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk Müziği Festivali’nin kapanışında sahne alan ünlü sanatçı Sibel Can, hayranları ile hasret giderirken güzel bir konser verdi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türk Müziği Festivali’nin kapanışında sahne alan ünlü sanatçı Sibel Can, hayranları ile hasret giderirken güzel bir konser verdi.
    

Sanatçı Sibel Can, 7’nci Türk Müziği Festivali kapsamında Cumhuriyet Alanı’nda sahne aldı. Sanatçının sahne alacağını duyan Mersinliler erken saatlerde konser alanına akın etti. Polisin oluşturduğu arama noktalarından geçen Mersinliler, konser alanını doldurdu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı konseri Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ekber Asker ile diğer daire amirleri de izledi.

Sibel Can, beyaz bir tuvaletle sahne alırken, platforma 2 vantilatör konuldu. Sanatçının havadan etkilenmemesi için konser boyunca vantilatörler çalıştırılırken, Sibel Can söylediği şarkılarla alanı dolduranları coşturdu. Zaman zaman Baki Kemancı ve Mustafa Taşpınarlı da kemanları ile mini resitaller vererek, Sibel Can ile birlikte muhteşem bir performans sergiledi.
    

Konser sonunda sahneye gelerek Sibel Can’a teşekkür eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ekber Asker, "Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz Türk Müziği Festivali’nin finali muhteşem oldu. Bu güzelliği bize yaşatan Sibel Can hanımefendiye çok teşekkür ediyor, kendisi ve saz arkadaşlarını tekrar Mersin’e bekliyoruz." dedi.

Ali Ekber Asker konuşmasının ardından, sanatçıya günün anısına çiçek ve plaket verdi. Sibel Can da kendine gösterilen ilgiden dolayı Mersinli hayranlarına teşekkür etti

mersin2.20130413111254.jpg

mersin3.20130413111322.jpg

mersin4.20130413111347.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu