Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mersin Büyükşehir Belediyesi Okan Merzeci Bulvarı’nın devamı niteliğindeki yol, 3 ay içerisinde hizmete açıyor

06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:19
Başkan Macit Özcan, “Yaptığımız planlamaya göre 3-4 ay sonra bu yolu otobanla birleştirerek hizmete sunacağız. Böylece otobandan Mezitli’ye, dolayısıyla Mersin’e bir giriş yolu daha kazandırmış olacağız.” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden Okan Merzeci Bulvarı’nın devamı niteliğindeki yol, 3 ay içerisinde hizmete giriyor.

Yapılan çalışmayla ilgili açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “2. Çevre Yolu olarak da bilinen Okan Merzeci Bulvarı bilindiği üzere, üniversite yol ayrımında sona ermektedir. Daha önce yatırım programı içerisine aldığımız proje kapsamında mevcut bu yolu, Mezitli istikametinde devam ettirmek için çalışmaları başlatmıştık. Gerekli olan istimlakları da hallederek söz konusu devam yolunu açtık. Toplam 2 kilometre uzunluğundaki devam yolunun son aşamalarındayız. Bazı sulama kanalları ve derelerin üzerine köprü atarak devam ettirdiğimiz ve bir noktadan asfaltlama çalışmalarına başladığımız devam yolunun önemli bir kısmında kaldırım çalışmaları sona erdi.” dedi.

Söz konusu yolun Mezitli Köprüsü’ne kadar gelip daha sonra kuzeye yönelerek otobanla birleşeceğini kaydeden Başkan Macit Özcan, “Yaptığımız planlamaya göre 3-4 ay sonra bu yolu otobanla birleştirerek hizmete sunacağız. Böylece otobandan Mezitli’ye, dolayısıyla Mersin’e bir giriş yolu daha kazandırmış olacağız.” dedi.

2. Çevre Yolu’nun devamı olan yol sayesinde Mersin-Mezitli istikametinde GMK’daki trafik yoğunluğunun daha da azalacağını ifade eden Başkan Macit Özcan, “Adnan Menderes Bulvarı, GMK Bulvarı, Okan Merzeci Bulvarı ve 3. Çevre Yolu sayesinde doğu-batı istikametinde Mersin trafiğinde çok büyük bir rahatlama oldu. Okan Merzeci Bulvarı’nın devamı olan yol sayesinde artık Mersinliler GMK’ya sapmadan direk Mezitli’ye ulaşabilecekler.” dedi.

Mersin’in gün geçtikçe büyüdüğünü ve genişlediğini sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, “Açtığımız bu geniş bulvarlar sayesinde, Mersin’deki gelişime ve büyümeye paralel adımlar atıyoruz. Amacımız, Mersinlilerin boğucu ve sıkıcı trafik sıkışıklığı yaşamadan; daha rahat bir trafikte yolculuklarını en kısa zamanda gerçekleştirmelerini sağlamaktır. İşte hayata geçirdiğimiz bu yollar sayesinde kent halkı için trafik eziyet olmaktan çıktı.” dedi.      

mersin2.20130506002348.jpg

mersin3.20130506002407.jpg

mersin4.20130506002427.jpg

www.belediyegazetesi.net


           

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu