Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazdığı Ankara’daki Tacettin Dergahı’nın bir benzeri Bağcılar’a yapılıyor.

06 Ekim 2011 Perşembe 22:10
Bağcılar Belediyesi 2011 yılının Mehmet Akif Ersoy Yılı olması dolayısıyla, içinde Mehmet Akif Ersoy Müzesi’nin de olduğu sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi yapıyor

Bağcılar Belediyesi, Ankara’daki Tacettin Dergahı’nın bir benzerini Bağcılar’da Mehmet Akif Kültür Sanat Merkezi olarak inşa ediyor. 2011 yılının Mehmet Akif Yılı ilan edilmesi ile başlanan hazırlanan proje kapsamında inşasına başlanan bina tamamlanmak üzere. Mehmet Akif Atölye çalışmaları ile sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği Merkez’in işleyişine ilişkin istişare toplantısı düzenlendi.

Programa, Mehmet Akif Ersoy üzerine çalışmaları olan, Ertuğrul Düzdağ, Prof. Dr. Mustafa Uzun, Prof. Dr. İsmail Kara, Beşir Ayvazoğlu, Vehbi Vakkasoğlu, Yavuz Bahadıroğlu, Abdurrahman Şen, Dr. Ümit Doğan, Ahmet Yenilmez ve M. Cemal Çiftçigüzel, M. Rüyan Soydan katıldı.

Toplantının açılışını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “’Bu eserin bünyesinde neler olsun’ diye konunun uzmanı olan siz değerli üstatlarla istişare edelim istedik. Katılımınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Fikrin paradan daha kıymetli olduğunu ifade eden Başkan Çağırıcı, şehirleşme adına yapılan çalışmaları sosyal ve kültürel dönüşümle tamamlamaya çalıştıklarını ifade etti ve Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin de bu düşüncenin somut bir göstergesi olduğunu vurguladı.

bagcilar2.20111006221350.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar