Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marmara Bölgesi Ahşap Palet-Ambalaj Üreticileri Sanayici ve İşadamları Derneği güçlenerek büyüyor

22 Mart 2011 Salı 22:15
MAPSİAD Başkanı Akın Balcıoğlu ahşap palet ve ahşap ambalaj sektörünün Türkiye’deki yıllık cirosunun 1 milyar dolara yaklaştığını söyledi. Balcıoğlu aralarına katılan 17 üye ile daha güçlendiklerini belirtip sektörlerinin önemine vurgu yaptı.

Marmara Bölgesi’ndeki ahşap palet ve ambalaj üreticileri tarafından iki yıl önce kurulan MAPSİAD (Marmara Bölgesi Ahşap Palet-Ambalaj Üreticileri Sanayici ve İşadamları Derneği)güçlenerek büyüyor. Derneğin Kocaeli Sanayi Odası Lokali’nde önceki gece yapılan Mart ayı olağan toplantısında sektördeki son gelişmeler değerlendirildi ve derneğe yeni üye olan 17 kişiye rozetleri takıldı.

Sektör büyüyor…

MAPSİAD Başkanı Akın Balcıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada ahşap palet ve ahşap ambalaj sektörünün bütün dünyada büyüdüğünü söyledi. Sektörün Türkiye’de yıllık 1 milyar dolarlık ciroya ulaştığını belirten Akın Balcıoğlu, “İçinde bulunduğumuz sektörün katma değeri çok yüksektir. Üretimde kullandığımız malzemenin yüzde 98’i yerlidir. Bu nedenle kazanılan para Türkiye’de kalıyor. Ayrıca yaklaşık 100 bin kişiyi istihdam ediyoruz” dedi.

Ahşap palet ve ambalaj sektöründe makine yatırımlarının arttığını böylece ürün standartlarının yükseldiğini belirten Akın Balcıoğlu, “Sadece makileşmeye değil iş gücüne de yatırım yapıyoruz ve ürün standartlarını arttırıyoruz” diye konuştu.

17 yeni üye katıldı…

Akın Balcıoğlu konuşmasında MAPSİAD’ın her ay üye toplantısı yaptığını ve bu toplantıya bütün üyelerinin katıldığını belirtti. Kocaeli Sanayi Odası’ndaki gerçekleştirdikleri Mart ayı toplantısının Ahmet Başyiğit’in ev sahipliğinde yapıldığını da ifade eden Balcıoğlu, “Bu akşam aramıza 17 yeni üyemiz katılıyor. Gelen yoğun talepler üzerine Ege ve İç Anadolu Bölgesi’nden de üye kabul etmeye başladık. Yeni üyelerimiz ile daha güçlü olduk”dedi.

Toplantı sonunda yeni üyeler; Yücel Akyaz, İrfan Uzun, Burhanettin Ünal, Önder Onuk, İ. Hakkı Taşer, Yüksel Camcıoğlu, Haluk Şimbil, Mustafa Emin Turunç, Ali Necat Altınok, Mehmet Ali Şahin, Serkan Yurteri, Mustafa Türker, Eraslan Güzel, Vildan Seymen, Hüseyin Baydemir, Yusuf Dilek ve Ogün Şencan kendileri ve firmaları hakkında bilgi verdiler.

mapsiad2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu