Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marmara Belediyeler Birliği tarafından yeni nesil sayaç okuma sempozyumu düzenlendi

16 Mart 2012 Cuma 11:48
Marmara Belediyeler Birliği tarafından elektrik, su ve doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren katılımcıların iştirakiyle yeni nesil sayaç okuma sempozyumu düzenlendi.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde “Yeni Nesil Sayaç Okuma” sempozyumu düzenlendi. 315 Belediye, 16 Büyükşehir Belediyesi, 21 Elektrik Dağıtım Şebekesi, 55 Gaz Dağıtım Şebekesi, 57 Özel Firma, Tedaş Genel Müdürlüğü, TRSayaç Dergisi, Gazbir ve Ölçübir Derneklerinin katılımıyla ülke Çapında ilk kez gerçekleştirilen sempozyumda, sektörün önde gelen projeleri tanıtılıp, bugün uygulanan ve gelecekte var olacak sistemler hakkında bilgi verildi.

"MODERN TEKNOLOJİLERİ TAKİP EDİYORUZ"

Marmara Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde Turkcell ve Intermec firmalarının sponsorluğunu yaptığı sempozyumun açılış konuşmasını yapan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan, “Belediyecilikte yeni teknolojilerin kullanımını destekleyip, yerel yönetimler ve belediyeler arasında işbirliği ve dayanışmayı geliştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Katılımcı ve modern teknolojileri takip eden bir yerel yönetim anlayışının yerleşerek yaygınlaşması amacıyla bu tarz organizasyonlara büyük önem veriyoruz” dedi.

İSKİ, TECRÜBE VE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

TEDAŞ, İSKİ, TRSayaç ve Gazbir adına da konuşmalar yapılırken, İSKİ, sektörde uluslararası ödüllü Sayaç Okuma Projelerini,  Abone Adres Sistemleri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri entegrasyonları konularındaki deneyimlerini, akademisyenler ve Bilgi Teknolojileri yöneticileriyle birlikte katılımcılarla paylaştı.

TURKCELL VE INTERMEC BİLGİLENDİRME YAPTI

Programın sponsorlarından Turkcell, Sektörün geleceği olan Akıllı Sayaçların, uzaktan okunmasının operasyonel verimliliğe etkilerini ve enerji yönetiminde mobil teknolojilerin sağlayacağı faydaları anlatan kapsamlı bir sunum yaparken, programın diğer bir sponsoru Intermec Türkiye ise, sayaç okuma sektöründeki ürün yelpazesi ve Türkiye’de gerçekleştikleri projeler hakkında bilgi verecek.

mbb2.20120316115007.jpg

mbb3.20120316115020.jpg

mbb4.20120316115032.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar