Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak’ta yol kenarlarına, parklara, kaldırımlara ve yol kenarlarındaki saksılara 70 bin adet çiçek dikildi

13 Eylül 2011 Salı 22:53
Mamak Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Çin karanfili, Petunya, Vinka, Kadife çiçeği, Zinya, Mine çiçeği, Begonya ve Ateş çiçeği ile Mamak’ı rengârenk yaptı. Birbirinden güzel renkler ve hoş kokuları ile çiçekler Mamak’ın her yerini sardı.

Kentsel dönüşüm projelerinin, iş merkezlerinin ve sosyal projelerinin yanı sıra yeşil alanları, parkları ile Mamaklılara en iyi hizmeti sunmak için kolları sıvayan Mamak Belediyesi, çevre düzenlemesi ile de Mamaklılardan tam puan alıyor. Mamak Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mamak’ta yol kenarlarına, parklara, kaldırımlara ve yol kenarlarındaki saksılara 70 bin adet çiçek dikti.

Mamak Rengârenk

Mamak Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Çin karanfili, Petunya, Vinka, Kadife çiçeği, Zinya, Mine çiçeği, Begonya ve Ateş çiçeği ile Mamak’ı rengârenk yaptı. Birbirinden güzel renkler ve hoş kokuları ile çiçekler Mamak’ın her yerini sardı. Koşu yolları, yürüyüş yolları, parklar, kaldırımlar ve kaldırımlarda bulunan saksılara dikilen çiçekler fotoğraf karelerinin de vazgeçilmezi oldu. Vatandaşlar, rengârenk açılan çiçeklerin arasında fotoğraf çektiriyor.

Mamak Yeşerecek

Çevre düzenlemesinin yanında Mamak Belediyesi parkları ile de hayat veriyor. Yediden yetmişe bütün vatandaşların faydalandığı parkların bir kısmı revize edilip yenilenirken, Mamak’a yeni kazandırılacak parkların çalışmaları da devam ediyor. Komple çevre düzenlemesi yapılan parklarda, yeşil alanların toprak dolguları yapılarak çimlendirme işlemleri yapılıyor. Kent mobilyası, banklar, spor aletleri, kamelyalar ve oyun alanlarında da yenileme çalışmaları sürdürülüyor. Koşu yollarının suni çimlerle kaplandığı parklarda, ağaçlandırma ve çimlendirme miktarında da artış gösteriliyor.


mamak2.20110913225923.jpg

mamak4.20110913225950.jpg

mamak3.20110913230011.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar