Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak Belediyesi'nce yapımı tamamlanan Kamyon Yolu’nun açılışını Belediye Başkanı Mesut Akgül yaptı

04 Kasım 2011 Cuma 23:52
Ölümlü kazaların tekrarlanmamasını temenni eden Akgül “ İnsan merkezli çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bir daha can kayıpları yaşanmasını istemiyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Yolumuz hayırlı uğurlu olsun.”dedi.Taş ocakları kamyon şoförleri de kamyonları ile yeni açılan yolda konvoy oluşturarak Başkan Akgül’e teşekkür etti.

Kıbrıs Mahallesi sakinlerini yıllarca süren sıkıntıdan kurtaran yolun açılışında konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, taş ocakları kamyonlarının artık mahalle içinden geçmeyeceğini belirterek kamyonların mahalle içinden geçişine izin verilmeyeceğini belirtti. Seçimlerden önce Kıbrıs Mahallesi sakinlerine verdiği sözü gerçekleştirdiğini belirten Akgül” Kıbrıs mahallemiz imar problemi dolayısıyla yapılaşması devam eden, sürekli gelişen bir mahallemiz. Taş ocakları da gelişimin bir diğer parçası. Kamyonların köyün içinden geçmesi büyük sıkıntı yaratıyor. Göreve gelmeden önce Kıbrıs Mahallesi sakinlerine söz vermiştik. Göreve geldik ve biz sözümüzde durduk gerçekleştirdik. Açılışını gerçekleştirdiğimiz yolun arazi yapısı çok kötü idi. Planlamasını ve alt yapı çalışmalarını yaptık. Otoban gibi bir yola kavuştuk. Kamyonların mahalle içine girmesine izin vermeyeceğiz. Can kayıplarının bir daha yaşanmasını istemiyoruz. İnsan merkezli çalışmalara büyük önem veriyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Yolun açılmasında emeği geçen ekip arkadaşlarıma ve Ankara Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Yolumuz hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Akgül’den Gökçek’e teşekkür

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül yeni açılan yolun tamamlanmasında destek veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e de teşekkür etti. Akgül” 5750 metrelik yolun lokomotif görevini üstlendik. Büyükşehir Belediyemiz de 23 bin 5 yüz ton sıcak karışım asfalt ve 17 bin ton mekanik mix serimi gerçekleştirerek bize destek oldu. Bizden her fırsatta desteğini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum.”dedi.

Kıbrıs Mahallesi muhtarı: Mamak Belediye Başkanımız bizi ciddi bir sıkıntıdan kurtardı

Kıbrıs Mahallesi muhtarı Ali Raylaz yolun açılmasıyla yaşadığı mutluluğu şu sözlerle açıkladı:”25 yıldır kanayan yaramız Başkanımızın bu yolu yapmasıyla son buldu. Başkanımız bu sorunun çok üzerine düştü. Mahallemizden geçen kamyonlar ölümlü kazalara sebep oldu. Mamak Belediye Başkanımız bizi ciddi bir sıkıntıdan kurtardı. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Kamyonlardan teşekkür konvoyu

Kıbrıs mahallesi’nden geçen ağır yüklü kamyonların sebep olduğu ölümlü kazaların önüne geçebilmek için Mamak Belediyesince yapılan Kamyon Yolu’nun açılış kurdelesini Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Davut Erdem ve Ak Parti Mamak İlçe Kurucu Başkanı Ercan Kınacı Mamak Müftüsü Muharrem Genç’in okuduğu duanın ardından hep birlikte kesti. Yolun kazasız ve belasız kullanılması duasıyla kurban kesildi. Açılışın ardından Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e, mahalle içinden geçen kamyonların çarpmasıyla 3 kardeşini kaybeden Halil Saraç adlı vatandaş bir daha kazaların yaşanmamasını dileyerek plaket takdim etti. Başkan Akgül’e teşekkür etmek isteyen taş ocakları kamyon şoförleri de açılan yolda konvoy oluşturdu. 5250 metre uzunluğa ve 15 metre genişliğe sahip olan Kamyon Yolu, 7,5 milyon liralık maliyete sahip olup altı ay gibi kısa sürede yapımı tamamlandı.

Açılışa Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Davut Erdem, Ankara Büyükşehir Belediyesi TOBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kınacı, Meclis Başkan Vekili Erdal Ak, Grup Başkan Vekili Faruk Gültekin, Meclis üyeleri, Mamak Müftüsü Muharrem Genç, Başkan Yardımcıları Hasan Gökmenoğlu, Ahmet Müfit Yıldırım, Mustafa Orhan, Erdoğan Karadağ, Başkan Danışmanı Aydın Demir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Mustafa Yüksel, Asfalt Koordinatörü Sinan Yılmaz, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

mamak2.20111104235843.jpg

mamak3.20111104235904.jpg

mamak4.20111104235924.jpg

mamak5.20111104235943.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar