Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı

15 Ekim 2011 Cumartesi 12:58
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve BEM-BİR- SEN Genel Başkanı Mursel Tubay ‘ın imza attıkları sözleşme kapsamında belediyede çalışan 524 memura sosyal denge yardımı yapıldı.

İmza töreninde konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, tek amaçlarının Mamak halkına hizmet etmek olduğunu söyledi. Akgül” Biz her şeyden önce aynı gemide yolculuk yapan, aynı yöne giden yolcularız. Bir ve beraberiz. Mamak halkına hizmet etmekle mükellefiz.2,5 yıldır hedefimizin çok üstüne çıktık. Göreve geldiğimizden bu yana çalışanlarımızın hakkını alnının teri kurumadan vereceğiz dedik ve bu gün bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz..Biz mükellefiyetimizi yerine getireceğiz sizler de görevlerinizi en iyi şekilde yapacaksınız. Ankara belediyeleri içinde işçisine borçlu olmayan tek belediyeyiz. Bugün imzaladığımız sözleşme kapsamında kademeli ücretlendirme gerçekleştirdik. Ramazan ve kurban bayramlarında sizlere bayram hediyesi olacak şekilde ayrı bir ikramiye koyduk.”dedi. Asıl amacın vatandaşa hizmet olduğunu belirten Akgül “Güler yüzlü olmak bir hizmettir, sıkıntıları beraber aştık, asıl amacımız vatandaşa hizmettir, çalışanlarımızdan vatandaşımıza karşı tatlı dilli ve güler yüzlü hizmet anlayışı bekliyorum. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Mursel Tubay: Değişen ve Gelişen Mamak’ta Bir Hizmet Adamı olarak Akgül’ü Kutluyorum.

BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mursel Tubay da çalışanların lehine bir toplu sözleşme yapıldığını belirterek şöyle konuştu:” Birlik ve beraberlik içinde sosyal standartları yükseltmek için sözleşmemizi imzalıyoruz. Hoşgörü, kardeşlik içinde çalışan ve yönetici görmek istiyoruz. Çalışanlarımızın lehine ne varsa toplu görüşme masasında aynısını söyledik. Hiçbir zaman diyalogu ertelemedik. Sizlerin hakkı da bizlerin hakkı da önemlidir. Bizim özlük haklarımız, sosyal haklarımız önemlidir. Ülkemizin ve milletimizin menfaati her şeyden önce gelir. Gelişen, büyüyen, değişen Mamak’ta bize katkı sağlayan Başkan Mesut Akgül’e teşekkür ediyorum.”dedi.

Sözleşme; çalışan personelin sosyal, ekonomik ve kültürel düzeylerini yükseltmeyi, ekonomik, demokratik, hukuksal, sosyal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirmeyi, çalışan personelin moral gücünü artırarak daha verimli çalışmasını sağlamayı, bilgi ve becerisini geliştirmesini amaçlıyor. Mamak Belediyesi ve BEM-BİR-Sen arasında imzalanan 524 memuru kapsayan sözleşmeye göre memurların aylık maaşlarına 300 TL zam yapılırken, kurban bayramında 600 TL ve Ramazan Bayramında da 400 TL ikramiye verilecek.

Mamak Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen imza törenine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mursel Tubay, Meclis Başkan Vekili Erdal Ak Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Davut Erdem, Başkan Yardımcıları Ahmet Müfit Yıldırım, Hasan Gökmenoğlu, Erdoğan Karadağ, Başkan Danışmanı Aydın Demir Birim Müdürleri, BEM-BİR-SEN-Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Bayram Elik, ve memurlar katıldı.

mamak4.20111015130205.jpg

mamak2.20111015130232.jpg

dsc_0166.jpg

mamak3.20111015130317.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar