Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu yılsonuna kadar 30 km yol açmayı hedefliyor

29 Eylül 2011 Perşembe 21:32
2011 yılı başından Eylül ayına kadar 15 km yüz seksen metre yol açan Mamak belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu yılsonuna kadar 30 km yol açmayı hedefliyor. Ayrıca belediye, yılsonuna kadar 200 bin ton asfalt, 35 metre bordür, 40 bin metrekare tretuvar, 3 bin metrekare istinat duvarı ve bin beş yüz metre merdiven yapmayı hedefliyor.

Mamak’ın çehresini değiştirecek kentsel gelişim ve dönüşüm projelerini başarıyla yürüttüklerini ve Mamak’ı geleceğe taşımak için dev adımlar attıklarını belirten Başkan Akgül alt yapı, asfalt ve yol açım çalışmalarını da aralıksız sürdürdüklerini belirtti.Akgül: “Çağdaş ve modern bir Mamak için planlı, programlı, titiz bir çalışma takvimi yürütüyoruz.Yol açım çalışmalarımızın hemen akabinde asfaltlama çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz Geçtiğimiz yıl Mamak’ta yaptığımız çalışmalarımız sonucunda gerek yol açımında gerekse asfalt seriminde hedeflerimizin çok üzerine çıktık. Bu yıl da hedefimizin üzerine çıkacağımızı düşünüyorum.Mamak’ta yolu olmayan, parkı olmayan hiçbir mahallemiz, semtimiz kalmasın istiyoruz. Mamak halkına da tüm çalışmalarımızda bize verdiği destekten ötürü yürekten teşekkür ediyorum. Biz her zaman halkımızın yanında olacağız ve halkımıza en iyisin sunmak için elimizden geleni yapacağız.”dedi.

Mamak Belediyesi Mamak’ı çağdaş ve modern bir yapıya kavuşturmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir çalışma temposu sürdürdü. Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bölge genelinde açılmayan, asfaltlanmayan yol bırakmadı. 2010 yılında yol açımı, asfalt, merdiven, istinat duvarı, bordür, tretuvar yapımında hedefinin üzerine çıkan Mamak Belediyesi, bu yıl da rekor kırmayı amaçlıyor.2011 yılında 30 km yol açımı, iki yüz bin ton asfalt, 35 metre bordür, 40 bin metrekare tretuvar, 40 bin metre malzemeli yol bakımı, 3 bin metrekare istinat duvarı ve bin beş yüz metre merdiven yapmayı hedefleyen Mamak Belediyesi, Eylül ayına kadar 178 bin ton asfalt, 15 km yüz seksen metre yol açımı, 24 bin metre malzemeli yol bakımı, 38 bin beş yüz metre bordür, 30 bin metrekare tretuvar, bin üç yüz yirmi metrekare istinat duvarı ve iki bin iki yüz metre merdiven yapımı gerçekleştirdi. Belediye yılsonuna kadar hedeflediği miktarın üzerine çıkmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ölçümler yapılarak profilleri belirlenen yolların dozer ve greyderle açılımını gerçekleştiriyor. Ardından açılan yolda elektrik alt yapı ve kanalizasyon gibi herhangi bir çalışma yoksa kendi ürettiği malzemeyle malzemeli bakımını yapıyor. Ardından açılan yola asfaltlama işlemi gerçekleşiyor.

mamak2.20110929213629.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar