Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak Belediyesi evde sağlık hizmetlerini geçtiğimiz yıl yaklaşık 7 bin kişiye ulaştırdı.

13 Ocak 2013 Pazar 16:42
Mamak Belediyesi evde sağlık hizmetlerini geçtiğimiz yıl yaklaşık 7 bin kişiye ulaştırdı. Doktor, hemşire ve sağlık görevlisinin bulunduğu ekipler kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli hastaların imdadına yetişti. Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Mamak Belediyesi Sağlık İşlerine müracaat ederek hizmet talebinde bulunuyor.

Mamak Belediyesi, kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde sağlık hizmetlerine 2012’de aralıksız olarak devam etti.

Mamak Belediyesi evde sağlık hizmetlerini geçtiğimiz yıl yaklaşık 7 bin kişiye ulaştırdı. Doktor, hemşire ve sağlık görevlisinin bulunduğu ekipler kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli hastaların imdadına yetişti. Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Mamak Belediyesi Sağlık İşlerine müracaat ederek hizmet talebinde bulunuyor. Sağlık hizmeti isteğini doğrudan ve hızlı bir şekilde işleme alan ekipler vatandaşın evine giderek hasta takibini başlatıyor.

Yapılan muayenelerin ardından ekip doktorunun konsültasyon isteği doğrultusunda dahiliye ve genel cerrahi gibi alanlarda uzman doktorlar da devreye girebiliyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak sınırları içerisinde geçtiğimiz yıl yaklaşık 7 bin vatandaşa evde sağlık hizmeti ulaştırdık. Özellikle hastaneye gidemeyecek durumda olan vatandaşlarımıza yönelik verilen evde sağlık hizmeti önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getiriyor. Bu duyarlılıkla hareket eden sağlık ekiplerimiz görevlerini büyük bir sorumluluk bilinciyle yapıyor” dedi.

Hastalar Teknolojik Takip Altında
Mamak Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri hasta takibini dijital el terminalleriyle gerçekleştiriyor. Hastalar hakkında oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacı zaman kaybetmeksizin karşılanıyor. Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara; kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68’i arayarak hizmet talebinde bulunabiliyor.

mamak2.20130113164500.jpg

mamak3.20130113164519.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar