Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak Belediyesi Bilgi Evleri Öğretmenleri, Mamak Kültür Merkezi’nde zümre toplantısı gerçekleştirdi

12 Eylül 2011 Pazartesi 22:45
Her branştan öğretmenin katıldığı toplantıda, öğrencilere anlatılacak konular, zümre başkanları tarafından öğretmenlere anlatıldı. “Öğrenci başarısını nasıl artırırız?” Konusunun ele alındığı toplantı da, Bilgi Evleri Öğretmenleri de eğitim aldı.

Sosyal Bilgiler, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ve İngilizce gibi branşlara ait Bilgi Evi Öğretmenleri, on beş günde bir defa, düzenli olarak zümre toplantısına katılıyor. Her branştan bir öğretmen, zümre başkanı seçiliyor.

Her başkan da kendi branşına ait öğretmenlere, o hafta içinde işlenecek konuları anlatıyor. Altmış öğretmenin bir araya geldiği toplantılarda, sınav soruları değerlendiriliyor, soru analizi yapılıyor ve yanlış soru varsa tespit edilip düzeltiliyor.

Başarı artırma amacı güden bu toplantılarda, öğrencilerin çalışması da yakından takip ediliyor. Öğretmenlerin de, öğrencilerini daha yakından tanımasını sağlayan bu toplantılar da işlenecek konular tek tek ele alınıyor.

Öğretmenler, konu anlatımı, konu sırası, müfredat takibi, deneme sınavlarının kontrolü, sınav sonuçları, sınav sonrası sonucun öğrenciye göre yorumlanması, öğrenci başarısı, çalışması gibi hizmet içi eğitime tabi tutuluyor. Özel dershaneler ve okullarda da gerçekleştirilen bu toplantılar, öğretmenlerin daha aktif, faydalı ve konusuna hâkim olmasını sağlama açısından öğretmenleri de eğitiyor.

mamak2.20110912225007.jpg

mamak3.20110912225029.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar