Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mamak Belediye Başkanı Akgül, Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projelerini uçakla havadan izledi

23 Eylül 2011 Cuma 09:00
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Türk Hava Kurumu Türkkuşu Genel Müdürlüğü’nün Etimesgut tesisleri ve eğitimine bu yıl başlayan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni ziyaret etti. Tesisleri gezen ve bilgi alan Akgül ve Mamak protokolü, uçakla Mamak’ı seyre çıktı.

Gezi kapsamında kentsel gelişim ve dönüşüm proje alanlarını havadan seyreden Başkan Akgül, gecekonduların tarih olacağı Mamak’ta, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde başarılı bir çalışma sürdürüldüğünü belirtti. Akgül “İlçemizde modern binalar, iş merkezleri hızla yükselmeye devam ediyor. Kentsel ve sosyal dönüşüm projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte Mamak’a yeni bir çehre kazandıracağız. Bölgemizde kentsel gelişim ve dönüşüm projelerimiz hızla ilerliyor buna paralel olarak da gecekondular hızla azalıyor. Mamak gözle görülür bir şekilde çehre değiştiriyor. Amacımız modern şehircilik anlayışı içerisinde vatandaşımıza en iyisini sunmak içersinde sosyal donatıları olan modern bir kenti inşa etmek.”dedi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Türk Hava Kurumu Türkkuşu Genel Müdürlüğü Etimesgut tesisleri ve eğitimine bu yıl başlayan Türk Hava Kurumu Üniversitesini ziyaret etti. Başkan Akgül’ü Türkkuşu Genel Müdürü Serhat Büyükayan karşıladı.

Uçakla Mamak Turu

Ziyaret kapsamında, Türkkuşu Genel Müdürlüğü Uçuş Okulu, bakım tesisleri ve havaalanı gezildi, uçaklar yerinde görüldü. Akgül, ayrıca Türk Hava Kurumu Üniversitesi Türkkuşu kampüsünü de ziyaret etti. Türkkuşu Genel Müdür Serhat Büyükayan gezi sırasında Başkan Akgül’e THK’nın Türkiye çapında yürütmekte olduğu yaygın havacılık faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Tesisi gezen Akgül ve Mamak Protokolü sivil havacılık eğitim uçağı ile havadan Mamak’ı seyre çıktı. Uçakla Mamak’ı seyre çıkan Akgül, Durali Alıç, Ege ve Yeni Mamak Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projelerini havadan izledi.

Türk Hava Kurumu Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere üç uçuş alanında yaklaşık ikiyüz altmış öğrenciye en modern uçaklarla pilotaj eğitimi veriyor. Mezun olan pilotaj kursiyerleri deTürk Hava Yolları ve benzeri hava yollarında pilot olarak işe başlıyor. Ayrıca, model uçak, yamaç paraşütü, yelken kanat, paraşüt ve planör gibi amatör, sportif havacılık branşlarında üç yüz beş bin gence eğitim veriyor.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi pilotaj ve işletme fakülteleri ile eğitimine bu yıl başladı.  Yine Konya ‘da yeni açılan Selçuk Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu’na başlayan yüz seksen öğrenci de havayolları ve yer hizmetleri görevlerinde eğitilecek.

Ziyaret esnasında Başkan Akgül’e, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Başkan Yardımcıları Hasan Gökmenoğlu, Mustafa Orhan, Ahmet Müfit Yıldırım, Erdoğan Karadağ, Başkan Danışmanı Aydın Demir ve Mamak Protokolü eşlik etti.

mamak2.20110922205109.jpg

mamak3.20110922205139.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu