Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mali Şube ekipleri Kadıköy Belediyesi'ndeki yolsuzluk operasyonunda 10 kişiyi gözaltına aldı

04 Ekim 2011 Salı 11:13
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kadıköy Belediyesindeki yolsuzluk iddialarına ilişkin sabah saatlerinde düzenlediği operasyonda, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan ile bazı şube müdürleri ve belediye çalışanlarını gözaltına aldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kadıköy Belediyesindeki yolsuzluk iddialarına ilişkin sabah saatlerinde düzenlediği operasyonda, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan ile bazı şube müdürleri ve belediye çalışanlarını gözaltına aldı.

KOMİSYON BAŞKANI VE ÜYELER

Gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, İhale Komisyon Başkanı diğer gözaltına alınan belediye çalışanları ise İhale Komisyon Üyeleri. Belediyeden gözaltına alınan 10 kişi dışında ihaleye fesat karıştırdığı iddia edilen şirketten de 8 kişinin gözaltına alındığı ve gözaltındaki şüphelilerin Mali Şube'ye götürüldüğü bildirildi.

Kadıköy Belediyesi, bir belediye başkan yardımcısı, 2 müdür ve 4 çalışanın evlerinde yapılan aramalardan sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldüğünü bildirdi. Kadıköy Belediyesinden yapılan açıklamada, uzun süredir CHP'li belediyelere yapılan ''itibarsızlaştırma" operasyonlarının, Avcılar ve Büyükçekmece belediyelerinden sonra Kadıköy belediyesine de uygulandığı savunuldu.

Açıklamada, ''Bu sabah saat 06.30'da bir belediye başkan yardımcımız, 2 müdür ve 4 çalışanımız, evlerinde yapılan aramalardan sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülmüşlerdir denildi.

Belediyeden, konunun anlaşılmasından sonra bir açıklama yapılacağı da bildirildi.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar