Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaz okullarındaki öğrenciler tarihi yerleri gezerek vakit geçiriyor.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 09:24
Büyükşehir Belediyesi sosyal merkezlerine devam eden öğrenciler, görevli eğitimciler tarafından zaman zaman Motaş'a ait tur otobüsüyle de Malatya'nın tarihi mekânlarını gezerek keyifli vakit geçiriyorlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan sosyal merkezler tarafından düzenlenen yaz okullarına gelen öğrenciler değişik konularda aldıkları eğitimin yanısıra hem sosyalleşiyor, hem de ilimizin tarihi yerlerini gezerek güzel vakit geçiriyorlar.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan sosyal merkezlerde 4 yıldır öğrencilere yönelik, kurslar,  çeşitli sportif aktiviteler, müzik aletleri kursları, değerler eğitimi ve geleneksel çocuk oyunlarına yönelik eğitimler veriliyor.

4 eğitim merkezi ile Özalper, Yeşiltepe, Melekbaba, Salköprü Semt Konakları ve Kernek Külliyesiyle birlikte toplam 9 sosyal merkez de verilen eğitimlerde öğrenciler hem öğreniyor, hem de eğleniyorlar. Büyükşehir Belediyesi sosyal merkezlerine devam eden öğrenciler, görevli eğitimciler tarafından zaman zaman Motaş'a ait tur otobüsüyle de Malatya'nın tarihi mekânlarını gezerek keyifli vakit geçiriyorlar.   

Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz tatillerini sosyal merkezlerde geçiren öğrenciler,  yaşadıkları yerlerde böyle merkezlerin olmasından dolayı memnun olduklarını, bundan dolayı da Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ettiklerini belirtiler.

malatya2.20170724092705.jpg

malatya3.20170724092722.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu