Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret etti

13 Eylül 2011 Salı 23:03
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük ve berberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret ettiler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük ve berberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Lefkoşa Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Protokolü ve yetkililer yer aldılar.

Başkan Güzelbey, konuk Başbakanı karşılamada yaptığı konuşmada, “Gaziantep Türkiye’nin en gelişmiş sanayi şehirlerinden birisidir. Sanayi merkezi olan kentimiz son dönemde bir kültür ve turizm merkezi olma yolundadır. Sizlere az sonra kısa bir brifing sunacağım” dedi.

‘Gelişiniz bizleri son derece onurlandırmıştır’ diyen Başkan Güzelbey, “Yavru Vatanımızın Başbakanımızın bizleri ziyaret etmesi şehrimiz adına gurur verici bir olaydır. Sizlere ve değerli heyet üyelerine hemşehrilerim adına hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE TURİZMLE İLGİLİ TEMASLARDA BULUNACAĞIZ

2011 yılının Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı ilan edilmesi çerçevesinde kültür, turizm alanında bir dizi incelemede bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te Başkan Güzelbey’i makamında ziyaret eden KKTC Başbakanı İrsen Küçük, ‘Anavatan Türkiye’nin güzide şehri Gaziantep’te heyetiyle beraber bulunmaktan duyduğu mutluluğu’ dile getirerek, “Gaziantep’e ilk gelişim ancak Gaziantep’e ilişkin çok güzel şeyler işitiyorum. Belediye Başkanımızın da belirttiği gibi Gaziantep son yıllarda önemli gelişmeler kaydetmiş, bugün Türkiye’mizin altıncı büyük şehri konumuna gelmiştir. Bizler de Gaziantep’te turizmle ilgili bir takım temaslarda bulunacağız” dedi.

Başbakan İrsen Küçük, “Kuzey Kıbrıs heyetleri olarak Anadolu şehirlerimizi ziyaret etmek bize büyük bir gurur vermektedir. Bu yılı Türkiye’de 2011 yılını Kuzey Kıbrıs Yılı olarak ilan ettik ve ülkemizde bu konuda birçok etkinlik gerçekleştirdik. Gerek Ankara gerekse İzmir’de yaptığımız toplantılarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yapılması öngörülen turistik yatırımların ve başlayan yatırımların bitirilmesi, ortaya çıkabilecek aksaklıkların giderilmesi konularını ele aldık. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde turizm alanında canlılık yaşanmaktadır. Özellikle bayram tatili sırasında ülkemizde bulunan 18 bin yatak kapasitesi tam doluluk yaşamıştır. Anavatandan gelen turist kapasitesinde de % 8 bir artış olmuştur. Bunlar bizim turizm profilimizin gelişmesi açısından önemli gelişmelerdir” diye konuştu.

FISTIK FESTİVALİNDE BİZ DE VARIZ

‘Üç günlük temasları sırasında Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Antep’in ismi ile özdeşleşmiş fıstığın vurgulandığı Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivaline katılacaklarını da’ söyleyen Küçük,  “Ülke ve yöre için önemli bir ürün olan fıstığın yetiştirilmesi konusunda kent merkezine gelirken yol boyunca geniş alanlar ayrıldığını gördük. Kente gelişimizden bu yana bizlere yakın ilgi gösteren başta Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi anı defterini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e Gaziantep’e özgü hediyeler takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e Başbakan Küçük tarafından günün anısına bir hediye sunuldu.

Başkan Güzelbey yaptığı sunumda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük ve beraberindeki heyete Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan vizyon projelerden örnekler sundu. Güzelbey sunumunda Gaziantep’te kültür, turizm alanında yaşanan gelişmelere ve kat edilen yola ilişkin bilgiler verdi.

guzelbey4.20110913230811.jpg

guzelbey3.20110913230832.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu