Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtalan’da imkansızlıklar içinde başarılı olan gençler Gaziemir’in konuğu old

13 Eylül 2011 Salı 22:32
Gaziemir’de 1600 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, gönül köprüsü kurulan Siirt’in Kurtalan ilçesindeki 9 başarılı öğrenciye de İzmir gezisi hediye etti

İzmir’in Gaziemir ilçesi ile Siirt’in Kurtalan İlçesi arasında gönül köprüsü kuruldu. Daha önce düzenlediği organizasyonla Kurtalan’a bağlı Bağlıca Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine kırtasiye ve giyim yardımı yapan Gaziemirli ev hanımı Mine Kapı, imkansızlıklar içinde başarılı olan öğrencileri İzmir’de ağırlamak istedi. Bu talebini Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a ileten Kapı, olumlu yanıt aldı.

Gaziemir Belediyesi, Kurtalan’da Fen ve Anadolu liselerini kazanan 6 erkek 3 kız öğrenciyi, öğretmenler Emine Ardıç ve Halit Pala ile İzmir’e davet etti. Önceki gün Diyarbakır’dan uçakla İzmir’e gelen Kurtalanlı gençler, Başkan Halil İbrahim Şenol’u makamında ziyaret etti. Siirtli gençleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Şenol, başarılarından dolayı öğrencileri tek tek tebrik etti.

Gaziemir 1600 genci okutuyor

Gaziemir’de eğitime büyük önem verdiklerini anlatan Başkan Şenol, ülkede henüz eğitimde fırsat eşitliği sağlanamadığını anlattı. Gaziemir’de de başarılı ancak ailesinin ekonomik durumu yetersiz öğrenciler bulunduğunu ifade eden Başkan Şenol, “Bu öğrencilerimiz için Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’ni (GAZİGEM) kurduk. 1600 öğrenciye ücretsiz profesyonel dershane hizmeti veriyoruz, geleceğe yani gençlere yatırım yapıyoruz” dedi.    

Başkan Şenol’dan gençlere öğüt

Öğrenmenin, eğitimin ömür boyu sürdüğünü belirten Başkan Şenol, Siirtli gençlere hangi mesleği seçerlerse seçsinler ideallerini hep yüksek tutmalarını öğütledi. Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Halit Pala, çocuklara İzmir gezisi hediye eden ve tüm masraflarını karşılayan Başkan Şenol’a Kurtalan Kaymakamlığı adına teşekkür ederek, ilçenin ünlü fıstıklarından hediye etti. Kurtalanlı gençler, Başkan Şenol’la hatıra fotoğrafı çektirdi ve İzmir gezisine Gaziemir Belediyesi Anı Evi’nde başlayarak, ilçenin tarihi hakkında bilgi aldı.

Çeşme ve Seferihisar’da denize girecekler

Çocuklar için detaylı bir İzmir programı hazırlayan Gaziemir Belediyesi, Kemeraltı, Agora, Kordon, Selçuk, Efes ve Şirince programının ardından Çeşme ve Seferihisar gezisi de düzenleyecek. Kurtalanlı gençler, hafta sonu Çeşme ve Seferihisar’da denize girecekler. Siirtli konuklara İzmir gezisinin son bölümünde GAZİGEM’in derece alan başarılı öğrenciler de eşlik edecek.  

gaziemir2.20110913223359.jpg

gaziemir3.20110913223421.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu