Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çardak köyündeki cami-kilise olarak da bilinen Selçuklu Camiinde incelemelerde bulundu

06 Nisan 2012 Cuma 17:16
“Kapadokya’nın bugünü ve geleceği” konulu çalıştay’a katılmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyündeki halk arasında cami-kilise olarak da bilinen Selçuklu Camiinde incelemelerde bulundu.

Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kapadokya’nın bugünü ve geleceği” konulu çalıştay’a katılmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyündeki halk arasında cami-kilise olarak da bilinen Selçuklu Camiinde incelemelerde bulundu.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde düzenlenen Kapadokya’nın bugüne ve geleceği” konulu çalıştaya katılmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Güney,Derinkuyu Theodoros Trion Kilisesi ile Kaymaklı yer altı kenti bölgesindeki incelemelerinin ardından Cuma namazını kılmak üzere Göre beldesindeki Alaeddin Keykubat Cami’ne geldi.
Burada Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’ in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras,Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan ve AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar ve partililer tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,Cuma namazını kıldıktan sonra Çardak köyüne geçti.
Burada halk arasında cami-kilise olarak da bilinen Selçuklu Camiine gelerek Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’den caminin tarihsel gelişimi ile ilgili olarak bilgiler alan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,bu arada cami ile ilgili olarak yayınlanan bazı dergi yazılarını da inceledi ve vatandaşlarla  görüştü.

Günay,daha sonra Ürgüp ilçesine geçerek bakanlığı tarafından düzenlenen “Kapadokya’nın bugünü ve yarını” konulu çalıştaya katıldı.

nevsehir3.20120406171940.jpg

nevsehir4.20120406172012.jpg

nevsehir5.20120406172045.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar