Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçükçekmece Belediyesi resim atölyelerinde eğitim gören kursiyerler eserlerini sergiledi

06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:03
Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren resim atölyelerinde eğitim gören kursiyerler, bir yıllık çalışmalarını Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan karma sergide sanatseverlerle buluşturdu.

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren resim atölyelerinde eğitim gören kursiyerler, bir yıllık çalışmalarını Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan karma sergide sanatseverlerle buluşturdu.

Sanat alanında öncü rolünü devam ettiren Küçükçekmece Belediyesi sanat kurslarında eğitim gören kursiyerler, aldıkları eğitimle yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor.

TOPLUMUN BULUŞMA NOKTASI: KÜLTÜR VE SANAT

Bu kapsamda Sefaköy ile Cennet Kültür ve Sanat Merkezleri’nde; resim öğretmenleri Afife Nadir Beklet ve Semra Yurt eğitiminde resim kurslarına devam eden 100 kursiyer, eserlerini karma sergide bir araya getirdi.  Sergi açılışına Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’da katıldı. Başkan Yeniay, el emeğini tuvalde izlemenin farklı bir duygu olduğunu ifade ettiği konuşmasında, kursiyerleri de özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Kültür ve sanatın bir toplumun buluşma noktası olduğunu belirten Yeniay, ‘Kültür ve sanatın var olduğu bir toplumda bütün problemler kendiliğinden çözüm bulur. Bu kapsamda çalışmalarımıza devam ederken, yepyeni bir Resim Atölyesi, Müzik Akademisi ve Geleneksel Sanatlar Akademisini de Küçükçekmecelilerle buluşturacağız. Yeni değerler ve yetenekler yetiştirmeye devam edeceğiz.’ diye konuştu.

15 MAYIS’A KADAR GÖRÜLEBİLECEK

Resim öğretmeni Semra Yurt’ta öğrencilerinin kara kalemle başladığı resim yolculuğunda hızlı bir yol kat ettiğini ve bir yıllık eğitim sonunda eserleri oluşturduklarını belirtti. Açılışta kursiyerler Başkan Yeniay’a teşekkür ederek,  yağlıboya tablo hediye etti.

Sergi; canlı renklerin yer bulduğu yağlıboya çalışmalarıyla dikkat çekerken, 15 Mayıs’a kadar sanatseverlerle buluşacak. 147 eserin yer aldığı sergide, karakalem çalışmaları da yer alıyor.

kucukcekmece2.20130506000622.jpg

kucukcekmece3.20130506000638.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu