Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KOSKİ “Sürdürülebilir Atıksu Yönetiminde Katılımcı Çevre Eğitimi Projesi”ne ilköğretim okullarında başladı

22 Ekim 2011 Cumartesi 14:43
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü MEVKA desteğiyle “Sürdürülebilir Atıksu Yönetiminde Katılımcı Çevre Eğitimi Projesi”ne ilköğretim okullarında başladı.


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Tarımsal Kalkınma Vakfı ortaklığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü iştirakçiliği ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) hibe desteği ile hazırladığı “Sürdürülebilir Atıksu Yönetiminde Katılımcı Çevre Eğitimi Projesi”ni başlattı.

Konya merkezdeki ilköğretim okullarında başlatılan proje kapsamında öğrenciler için eğitim materyalleri hazırlanarak, ilköğretim okullarında dağıtılmaya başlandı. Her eğitim sonunda atıksu kirletme algılarını ölçmek amacıyla algı anket çalışmasının da uygulanacağı proje sonunda, çevreye ve doğaya verilen zarar ile atık suyun yükünün azaltılması, bilinç düzeyinin yükseltilmesi amaçlanıyor.

Konuyla ilgili KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Projede amaçlanan sonuç doğrultusunda, endüstrilerden kaynaklanan kirlilik yüklerinin azaltılması ile Atıksu Arıtma Tesisi’nde oluşan mekanik-elektrik ve otomasyon arızaları minimum seviyeye çekilecek, tesisten daha kaliteli arıtılmış su ve çamur elde edilecektir. Elde edilen kaliteli arıtılmış su ve çamurun çeşitli alanlarda kullanımı sağlanacak, organik kirlilik yüklerinin azaltılması ile tesiste fazla enerji tüketimi engellenmiş olacaktır. Böylece Atıksu Arıtma Tesisi’nin maksimum verimde, optimum seviyede işletilmesi ve işletme maliyetinin düşürülmesi sağlanacaktır” denildi.

koski3.jpg

koski2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar