Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Karatay'da iftar saatini parklarda geçiren vatandaşlar, yeşil alan ve parklara akın ediyor.

22 Temmuz 2013 Pazartesi 00:14
Karatay Belediyesi’nce ilçeye kazandırılan 50 Bin m² lik Hobi Serbest piknik alanı, 102 Bin m² lik Adalet parkı, 162 Bin m² lik Olimpiyat parkı, Aşkar Höyüğü Sosyal donatı ve park alanı, bölgesel parkalar ile yeşil alanlara kimi ailesi ve yakınlarıyla kimisi arkadaşıyla gelerek birlikte iftar etmenin heyecanını yaşıyor.

Sıcak havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle iftar saatini parklarda geçiren vatandaşlar, yeşil alan ve parklara akın ediyor.

Hava şartlarının normalin üzerinde seyretmesi vatandaşın sıcaklardan bunalmasına sebep olurken, çareyi serin ortamlarda geçirmekte buluyor. İftardan birkaç saat önce gelerek hazırlıklarını tamamlayan vatandaşlar misafirlerini bile Karatay’ın parklarında ağırlıyor. Karatay Belediyesi’nce ilçeye kazandırılan 50 Bin m² lik Hobi Serbest piknik alanı, 102 Bin m² lik Adalet parkı, 162 Bin m² lik Olimpiyat parkı, Aşkar Höyüğü Sosyal donatı ve park alanı, bölgesel parkalar ile yeşil alanlara kimi ailesi ve yakınlarıyla kimisi arkadaşıyla gelerek birlikte iftar etmenin heyecanını yaşıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, hava şartlarının normalin üzerinde seyretmesi nedeniyle vatandaşın iftar saatlerini parklarda geçirmeyi tercih ettiğini ifade etti. Halkın isteği doğrultusunda Karatay’da yeşil alan çalışmalarına hız verdiklerini ve ilçe genelinde oluşturulan parkların güzel bir görünüme sahip olması için de ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini belirten Hançerli, Karatay’daki piknik alanlarını sadece Karataylıların değil tüm Konyalıların benimsediğini ifade ederek ilçeye yapılan yeşil alan çalışmalarının Karatay’ın gelişmesinde ve güzelleşmesinde büyük katkı sağladığını belirtti.

İftar saatinde piknik yapan vatandaşlar ise; açık havada ve güzel bir ortamda ailesiyle birlikte iftar açmanın hazzını yaşatan Karatay Belediyesine teşekkür ettiler.

karatay2.20130722001715.jpg

karatay3.20130722001752.jpg

karatay4.20130722001816.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu