Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Büyükşehir Belediyesi, yaşanan depremin ardından Van’a yönelik yardımlarını 3 TIR malzeme göndererek sürdürdü

26 Ekim 2011 Çarşamba 22:02
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya olarak her zaman olduğu gibi büyük bir duyarlılık gösterdiklerini söyledi. Başkan Akyürek, depremin hemen ardından Valilik’ten UMKE, Büyükşehir Belediyesi’nden arama kurtarma ve KOSKİ ekiplerinin yola çıktığını, günlük 10 bin kişilik yemek ikramının ise devam ettiğini söyledi. 


Konya Büyükşehir Belediyesi, Van’da yaşanan depremin ardından gerçekleştirdiği yardım çalışmalarını sürdürüyor. Konya’daki sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde hazırlanan 3 TIR yola çıktı.

Gıda ve ısınma gereçlerinden oluşan 3 TIR Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen, Ercan Uslu ve daire başkanları tarafından yolcu edildi.

Van’da yaşanan depremin tüm milleti derinden yaraladığını, milletin tek yürek olduğunu kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Van’ın acısını her şehrin, her bölgenin aynı şekilde hissettiğini söyledi.

KONYA VAN HALKININ YANINDA

Konya olarak, her zaman olduğu gibi büyük bir duyarlılık gösterdiklerini, depremden hemen sonra ekiplerin Van’a gönderildiğini vurgulayan Başkan Akyürek, “Valilik’ten UMKE ekipleri, Belediyemizin arama kurtarma ve KOSKİ ekipleri şu anda orada hizmet veriyorlar. Ayrıca Van ve Erciş’te acil yemek ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Şu anda günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapıyoruz. Bugün de yeni yardım malzemelerini yola çıkarıyoruz” dedi.

VAN HALKININ ACILARINI PAYLAŞIYORUZ

Van halkının acısını paylaştıklarını belirten Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara ve sıkıntı içinde olan kardeşlerimizin bir an önce şifa bulmalarını ve sıkıntılarının giderilmesini diliyoruz. Bizler de burada onların sıkıntılarını aynen hissediyoruz. Valilik ve Büyükşehir Belediyemiz dışında Konya’daki sivil toplum kuruluşlarımızın da orada hizmet verdiğini görüyoruz. Acılar, sıkıntılar paylaşılınca azalır. Türkiye’de bu alanda en önemli desteklerden birini vermekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve yardımlarda bizlere destek olan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

KONYA DUYARLI BİR ŞEHİR

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan ise, Konya olarak bu zor günde Van’daki insanların acılarını paylaşma konusunda yaptıkları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Depremin hemen ardından başlayan desteğin bölgenin acil ihtiyaçlarını temin edecek şekilde devam ettiğini vurgulayan İnan, Konya’nın sadece Türkiye’de değil, dünyanın neresinde olursa olsun tüm sıkıntılara duyarlı davrandığını ifade etti.

3 TIR YARDIM MALZEMESİ YOLA ÇIKTI

Konya Büyükşehir Belediyesi Tatlıcak Tesisleri’nden yola çıkan yardım malzemeleri; bir TIR naylon ve branda, bir TIR çocuk bezi, çocuk maması, bisküvi, süt, bir TIR katalitik soba, kaban ve battaniyeden oluşuyor.

van2.20111026220844.jpg

van3.20111026220904.jpg

van4.20111026220923.jpg

van5.20111026220943.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar