Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocaeli’ni de Fullcharger Şarj Edecek!

18 Nisan 2012 Çarşamba 16:53
Fullcharger Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otoparkına da 4 adet şarj istasyonu kurdu. Fullcharger Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ataman, faaliyete geçtikleri 2010 yılından bugüne gelen talepleri değerlendirerek elektrikli araç şarj istasyonu kurduklarını vurguladı.

 Başta yerel yönetimlerin kontrolündeki kamusal alanlar olmak üzere otellerden alışveriş merkezlerine, kamu kuruluşlarından özel sektöre her alanda elektrik araç şarj istasyonu teknolojisine olan talebi karşılayan Fullcharger Türkiye hızlı büyümesini sürdürüyor.

Başbakanlık ofisi ve konutuna da şarj istasyonu kuran Fullcharger Türkiye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile de imzaladığı işbirliği anlaşması ile 4 istasyonu daha hizmete soktu. Fullcharger Türkiye ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin elektrikli araç şarj istasyonu altyapısı için imzaladıkları işbirliği sözleşmesi sonrasında kurulan şarj istasyonlarını hizmete açtı.

Otomotiv sektörüyle küresel ölçekte yakın bir çalışma içerisinde olduklarını ve başta A.B.D olmak üzere ortak çalışmalar yürüttüklerini belirten Fullcharger Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ataman, otomotiv sektörünün elektrikli araç vizyonuna en uygun altyapıyı hazırlamak için Türkiye’nin her noktasını içeren altyapı ihtiyaç planları hazırladıklarını kaydetti.  Ataman, “Fullcharger olarak elektrikli araç konusunda markalardan bağımsız olarak bir hedefleme yaptık. Türkiye, 2022 yılında yaklaşık 21 milyon adetlik araç parkına sahip olacak. Bu rakamın en az yüzde 20’sinin elektrikli araç olmasını bekliyoruz ve hazırlıklarımızı bu öngörüyle yapıyoruz. Altyapı konusu ciddi vizyon ve yatırım olmaksızın, tesadüf ve taklitle yürütülecek bir konu değildir ” dedi.

Ataman, teknoloji konusunda elektrikli araç şarj istasyonları alanında global lider olan Charge Point ile çalıştıklarını, elektrikli araç satın alacaklara bütün güzergahları boyunca ve her ihtiyaç anlarında hizmet verecek yapılanmayı sürdürdüklerini de açıkladı. Fullcharger’ın 24 ülkedeki mevcut global ağının genişlemeye devam ettiğini, Türkiye’ye komşu ülkelerden Bulgaristan ve Yunanistan’dan sonra Romanya’da da Fullcharger’ın kurulduğunu açıklayan Fullcharger Türkiye Başkanı Osman Ataman, şarj edilebilen hibrit ve % 100 elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasının cari açık ve enerji ithalatı konularında ülke ekonomisine önemli katkıları olacağını da ifade etti.

Fullcharger Hk.

15 milyon Euro’ya yaklaşan bir yatırımla Avrupa’da 114 merkezde 1985 adet şarj istasyonunu ve teknolojik altyapısını kuran Fullcharger International, elektrikli araç şarj istasyonları teknolojisinde ve her yerden kesintisiz hizmet sunan ‘ülke operatörü’ konumuyla işletmecilikte küresel liderdir. 2007 yılından itibaren “kişisel ulaşımda geleceğin elektrikli araçlarda olacağı” öngörüsüyle yapılanan Fullcharger, Fullcharger Enerji Teknolojisi ve Hizmetleri A.Ş. olarak Türkiye’deki faaliyetlerine Temmuz 2010’da Bursa’daki Oyak Renault fabrikasına Türkiye’nin ilk istasyonunu kurarak başlamıştır. Fullcharger International ve Birikim Enerji A.Ş. ortaklığı olan Fullcharger Türkiye’nin misyonu, Türkiye’nin tamamında elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için sıkça ve rahatlıkla erişilebilen şarj istasyonu altyapısını kurmak, işletmek, kurulacak networkü araç sahiplerinin kolayca erişimini sağlamak, güvenle ve ekonomik olarak kullanmasına imkan hazırlamaktır.

kocaeli-buyuksehir-belediye-baskani-ibrahim-karaosmanoglu.jpg

osman-ataman.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar