Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Klarnetin piri, usta müzisyen Hüsnü Şenlendirici İstanbul Klarnet Korosu solistliğinde Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde konser verdi.

12 Mart 2012 Pazartesi 15:26
Konserde renkli görüntülerde ortaya çıktı. Paytak lakaplı Kerem Eser'in sahne şovunu izleyenler tarafından ilgiyle izlendi. Konser sonunda Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, şef Serdar Tuncer ve Hüsnü Şenlendirici'ye teşekkür ederek çiçek verdi.

Klarnetin piri, usta müzisyen Hüsnü Şenlendirici İstanbul Klarnet Korosu solistliğinde Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde konser verdi.

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği konserde genç klarnet sanatçılarından oluşan İstanbul Klarnet Korosu dinamik kadrosu ile izleyicilerin büyük beğenisini topladı.  Solistliğini klarnetle ruhlara hitap eden usta müzisyen Hüsnü Şenlendirici'nin yaptığı şef Serdar Tuncer yönetimindeki koronun başarılı performansını Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay' da izledi. 

TÜRKİYE’NİN İLK KLARNET KOROSU

Türkiye’de ilk klarnet korosu olmasının yanı sıra eşsiz repertuarıyla klasik müziğe farklı bir yorum getiren koro üyeleri ikili danslarıyla da dikkat çekti. ‘Büyük Klarnet Sirki’ projesiyle başarılı işlere imza atan koro, izleyenlerden tam not aldı. Duygu yüklü besteleri olduğu kadar, coşkulu melodileri de ustaca icra eden Hüsnü Şenlendirici de klarnetle katılımcıları adeta büyüledi.

Konserde renkli görüntülerde ortaya çıktı. Paytak lakaplı Kerem Eser'in sahne şovunu  izleyenler tarafından ilgiyle izlendi. Konser sonunda Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, şef Serdar Tuncer ve Hüsnü Şenlendirici'ye teşekkür ederek çiçek verdi.

kucukcekmece3.20120312153308.jpg

kucukcekmece2.20120312153402.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar