Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kısa adı DABB olan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 2012 yılı son toplantısı birlik başkanı Macit Özcan başkanlığında yapıldı.

27 Aralık 2012 Perşembe 09:30
DABB başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “1 yıl önce kurulan ve kısa zamanda büyük yol kateden DABB misyonunu başarı ile yerine getirdi" dedi

 Kısa adı DABB olan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 2012 yılı son toplantısı birlik başkanı Macit Özcan başkanlığında yapıldı.
     Açılış konuşmasını yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı  ve birlik müdürü Ali Ekber Asker, 1 yıl önce kurulan DABB’nin gerçekleştirdiği eğitim seminerleri sayesinde birlik gelirlerinde büyük bir artış sergilediklerini kaydetti. DABB olarak kültürel, sanatsal ve toplumsal etkinliklere de büyük önem verdiklerini kaydeden Ali Ekber Asker; “Ocak ayında ‘Kadının Kent Yaşamında Yeri’ konulu bir konferansın yanısıra, çocuklarımız için bir etkinlik düzenliyoruz.” dedi. Ali Ekber Asker konuşmasının sonunda, DABB olarak 2013 yılı içinde yurtiçi ve yurtdışı eğitim seminerlerinin de devam edeceğini belirtti.
     Daha sonra söz alan birlik başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “1 yıl önce kurulan ve kısa zamanda büyük yol kateden DABB bünyesindeki belediyelerin birbirleriyle olan fikir ve proje alışverişlerinin yanısıra, düzenlenen eğitim seminerlerinde ele alınan mevzuat değişiklikleri ve mesleki bilgilendirmelerin yararlarını görmekteyiz. 1 yıllık mazisi olmasına rağmen DABB’nin gerek eğitim seminerleri, gerek kurs etkinlikleri ve bu etkinliklerden elde ettiği gelir ve gerekse de kültürel girişimleri bu birliğin kuruluş misyonunu yerine getirdiğinin bir göstergesidir. Bu etkinliklerin hayata geçmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.
     Toplantının sonunda Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 2012 mali yılı bütçesine ek ödenek yapılması ile ilgili teklif bütçe komisyonuna gönderilirken, son olarak norm kadro ilke ve esaslarına göre kadro ihdası yapılması ile ilgili teklif görüşüldü.   

dabb2.20121227093513.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar