Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keçiören Belediyesi ve Microsoft iş birliği ile daha çok vatandaşa ulaşabilmek amacıyla Sosyal Sokak ve Windows 8 uygulamasını geliştirdi.

14 Mart 2013 Perşembe 17:28
Sosyal Sokak projesi ile tüm vatandaşlar, aşina oldukları ve sürekli kullandıkları sosyal medya kullanıcı isimleri ile sisteme entegre olarak her türlü istek, şikâyet ve önerilerini bırakabiliyor. Bırakılan tüm talepler Keçiören Belediyesi tarafında Ak Masa olarak adlandırılan çözüm masasına anında iş emir olarak düşüyor.

Keçiören Belediyesi ve Microsoft iş birliği ile daha çok vatandaşa ulaşabilmek amacıyla Sosyal Sokak ve Windows 8 uygulamasını geliştirdi.
Sosyal Sokak projesi ile tüm vatandaşlar, aşina oldukları ve sürekli kullandıkları sosyal medya kullanıcı isimleri ile sisteme entegre olarak her türlü istek, şikâyet ve önerilerini bırakabiliyor. Bırakılan tüm talepler Keçiören Belediyesi tarafında Ak Masa olarak adlandırılan çözüm masasına anında iş emir olarak düşüyor. Problemin çözümü ile birlikte ilgili kişiye konuyla ilgili çok kısa sürede dönüş yapılıyor.
Keçiören Belediyesi, Microsoft çözüm ortağı TCM – Teknoloji Çözümleri Merkezi ile “Sosyal Sokak” adı altına bir projeyi hayata geçirmeye karar verdi. Windows 8’in lansmanının yapılması ile birlikte Türkiye’de yerel yönetimler içerisinde ilk Windows 8 uygulaması da böylelikle hayata geçmiş oldu.
Microsoft yerel ve ulusal web sitesinde Keçiören Belediyesi'nin yapmış olduğu vatandaş odaklı çözümlerini bir başarı hikâyesi olarak yayınladı. Microsoft yerel sitesinde yayınlanan başarı hikayesine http://blog.microsoft.com.tr/kecioren-belediyesi-sokagin-nabzini-tutuyor.html, ulusal sitesinde yayınlanan başarı hikayesine http://www.microsoft.com/casestudies/Case_Study_Detail.aspx?CaseStudyID=710000002128 adresinden ulaşabilirsiniz.
Sosyal Sokak uygulamasına http://kecioren.sosyalsokak.com adresinden ulaşabilirsiniz. Windows 8 uygulaması Windows Store üzerinden indirilebilmektedir, http://apps.microsoft.com/windows/tr-TR/app/kecioren-belediyesi/c82ac811-a980-4341-aa42-3adbb49dc35e adresinden ulaşabilirsiniz.

kecioren2.20130314173110.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu