Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keçiören Belediyesi ile Şahinbey Belediyesi arasında imzalan kardeşlik protokolünün ardından “Kardeş Şahinbey Belediyesi Parkı” açıldı

05 Ocak 2012 Perşembe 20:18
İsmini, İstiklal Savaşı kahramanımız Şahin Bey’den alan Şahinbey Belediyesi’nin adını Keçiören’de ölümsüzleştirecek “Kardeş Şahinbey Belediyesi Parkı” açılış töreninde konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, iki ilçe arasında var olan kardeşliğe resmiyet kazandırdıklarını ifade etti

Keçiören Belediyesi ile Şahinbey Belediyesi arasında imzalan kardeşlik protokolünün ardından Keçiören’de “Kardeş Şahinbey Belediyesi Parkı” açıldı.
“Kardeş Şahinbey Belediyesi Parkı” açılış öncesinde misafirler onuruna verilen öğle yemeğine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekilleri Şamil Tayyar, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu ve Ali Şahin de katıldı.
İsmini, İstiklal Savaşı kahramanımız Şahin Bey’den alan Şahinbey Belediyesi’nin adını Keçiören’de ölümsüzleştirecek “Kardeş Şahinbey Belediyesi Parkı” açılış töreninde konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, iki ilçe arasında var olan kardeşliğe resmiyet kazandırdıklarını ifade ederek her iki belediyenin de Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attıklarını vurguladı. Kardeşlik vesilesiyle ciddi neticeler alacaklarını söyleyen Başkan Ak, “Bundan sonraki süreçte karşılıklı olarak daha güzel çalışma ve projelere imza atacağız. Kardeş belediye anlayışı içinde birlik ve beraberliğimizi, dostluğumuzu pekiştireceğiz.” dedi.
İnsanın doğumundan ölümüne kadar hayatının her yerinde belediye çalışmalarının olduğunu vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kardeşlik protokollerinin genellikle büyük belediyelerin küçük belediyelere hamiliği şeklinde olduğunu fakat Keçiören Belediyesi ile Şahinbey Belediyesi arasında imzalanan kardeşliğin birlikte güzel işler yapmak için atılan ortak bir adım olduğunu söyledi. İki ilçe arasındaki kardeşliğin ebediyen sürmesini dileyen Başkan Tahmazoğlu, Keçiörenlileri de Şahinbey’deki Kardeş Keçiören Parkı açılışına davet etti.
 Konuşmaların ardından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile her iki belediyenin meclis üyeleri, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Ferhat Erdoğan ve Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak kurdele keserek parkın açılışını gerçekleştirdiler.

kecioren2.20120105202159.jpg

kecioren3.20120105202223.jpg

kecioren4.20120105202249.jpg

kecioren5.20120105202316.jpg

kecioren6.20120105202342.jpg

www.belediyegazetesi.net
 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar