Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keçiören Belediyesi,“İsraf etme, İhya et” sloganıyla ihtiyaç fazlasına sahip olanla ihtiyaç duyanı buluşturuyor

24 Eylül 2011 Cumartesi 21:00
Keçiören Belediyesi, kendilerine bildirilmesi halinde her türlü ihtiyaç fazlası malzemeyi yerinden teslim alıyor. Onarılması gereken malzemelerin tamirini yapan Belediye, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne müracaat edip yardım isteyen kişilere de bu malzemeleri iletiyor.

“İsraf etme, İhya et” sloganıyla yeni bir uygulama başlatan Keçiören Belediyesi, ihtiyaç fazlasına sahip olanla ihtiyaç duyanı buluşturuyor.

Bu projede veren elle alan el arasında bir köprü olarak çalışan Keçiören Belediyesi, kendilerine bildirilmesi halinde her türlü ihtiyaç fazlası malzemeyi yerinden teslim alıyor. Onarılması gereken malzemelerin tamirini yapan Belediye, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne müracaat edip yardım isteyen kişilere de bu malzemeleri iletiyor.

Beyaz eşya, mobilya ve giyecek ayrımı yapmaksızın kendilerine verilen tüm malzemeleri teslim alıp gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ileten Keçiören Belediyesi bu şekilde onlarca evi yeni baştan kurdu.

Basınevleri mahallesinde iki çocuğu ile birlikte yaşayan bir annenin evinin yeni baştan kurulması esnasında aileyi ziyaret eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Biz bu proje ile hayırlı bir aracılık yapıyoruz. Evindeki malzemeleri kullanmayan, mobilyasını atacak olan kişilerden ihtiyaç fazlasını alıyor ve ihtiyacı olana veriyoruz. Birilerinin ihtiyaç fazlası birilerinin ihtiyacıdır. Bu vesile ile bazı vatandaşlarımızı israftan koruyor bazılarının ise ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” dedi. Bu tür çalışmaların sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Ak, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyacını giderebilmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

kecioren2.20110924210903.jpg

kecioren3.20110924210930.jpg

kecioren4.20110924210949.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar