Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keçiören Belediyesi, çok yakında hizmete sunacağı Kent Bilgi Sistemi ile bilişim alt yapısını meclis üyelerine tanıttı

11 Mart 2012 Pazar 14:54
Çağrı merkezi uygulaması ile vatandaşların belediyeye hem kolay ulaşması hem de hızlı ve profesyonel hizmet alması hedeflenirken çağrı merkezinde toplanan tüm istek, şikâyet ve öneriler yine bu ekip tarafından analiz ediliyor ve Keçiörenlilerin ihtiyaç ve şikayet yoğunluğu en doğru şekilde belirlenebiliyor.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve teknolojinin tüm fırsatlarını hizmete dönüştürebilmek için yoğun gayret gösteren Keçiören Belediyesi, çok yakında hizmete sunacağı Kent Bilgi Sistemi ile bilişim alt yapısını meclis üyelerine tanıttı.
Kent Bilgi Sistemi, Keçiören’in tüm sokak ve caddeleri ile buradaki yapıları ve bu yapıların imar ve iskan durumlarını bir arada toplayan ve işlemlerin yavaşlamasına sebep olan prosedürleri ortadan kaldıracak. Bütün bilgilerin otomasyona geçirileceği sistemle büyük bir rahatlama ve zaman tasarrufu sağlanacak. Bu sistemle hizmet kalitesi eskisiyle mukayese edilemeyecek şeklide artacak.
Meclis üyelerine Kent Bilgi Sistemi ile birlikte Felaket Kurtarma Merkezi ve Android uygulamaları anlatılırken çağrı merkezi 444 KCRN de tanıtıldı.

444 52 76 (KCRN)
Keçiören’de yaşayan vatandaşlar artık işlemlerinin çoğunu 444 52 76 (KCRN) nolu telefonu arayarak gerçekleştirebiliyorlar.
Çağrı merkezi uygulaması ile vatandaşların belediyeye hem kolay ulaşması hem de hızlı ve profesyonel hizmet alması hedeflenirken çağrı merkezinde toplanan tüm istek, şikâyet ve öneriler yine bu ekip tarafından analiz ediliyor ve Keçiörenlilerin ihtiyaç ve şikayet yoğunluğu en doğru şekilde belirlenebiliyor. Belediye hizmetlerine kolaylıkla ulaşılabilmesi için kurulan Çağrı Merkezi; borç sorgulama ve ödemeden cenaze hizmetlerine kadar her türlü konuda hizmet veriyor. Gelen istek ve şikâyetler ilgili müdürlüklere bildirildikten sonra vatandaşlara telefon, e-posta ve mesaj yoluyla aynı gün içerisinde geri dönülüyor. Çağrı merkezinde her işlem mutlaka sonuçlandırılıyor. Yapılan istek veya şikâyetler konusunda vatandaşlar geri aranarak bilgilendirme yapılıyor.  Keçiörenlilerin teknolojik yenilikleri kullanarak belediye hizmetlerine rahat ve kolay bir şekilde uzaktan erişebilmelerini sağlamanın, çağın bir gerekliliği olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Teknolojinin sağladığı tüm imkanları hizmet için seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

kecioren2.20120311145927.jpg

kecioren3.20120311145950.jpg

kecioren4.20120311150013.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar