Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KCK operasyonlarında Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu tutuklandı

23 Eylül 2011 Cuma 23:01
Şırnak merkez ile İdil ve Silopi ilçelerinde PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik bu sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonlarda, BDP’li Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu tutuklandı

Şırnak merkez ile İdil ve Silopi ilçelerinde PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik bu sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonlarda, BDP’li Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu gözaltına alındı.

Şırnak’ta geçen Cumartesi günü başlayan ve aralıklarla devam eden KCK operasyonları kapsamında bugün sabah saatlerinde Şırnak ile İdil ve Silopi ilçelerinin BDP’li belediye başkanları ve BDP il ve ilçe başkanlarının evleri basılarak arama yapıldı.

Diyarbakır özel yetkili Cumhuriyet Savcılığının soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal’ın evi arandı ve Uysal gözaltına alındı.

Şırnak BDP İl Başkanı Abit İke ile merkez İlçe Başkanı Abit Bayık’ın evlerinde de arama yapıldığı ancak her ikisinin de evde bulunmadığı belirtildi.

İdil Belediye Başkanı Resul Sadak, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu ve İlçe Başkanı Bahattin Alkış’ın evlerine baskın düzenleyen polis, 3’ünü de gözaltına aldı. Başkanların evlerinde yapılan aramalarda bilgisayar ve bazı dokümanlara el konulduğu belirtildi. Gözaltına alınan başkanların Diyarbakır’a götürüldüğü kaydedi.

Şırnak merkez ve ilçelerinde geçen Cumartesi günü başlayan ve devam eden KCK operasyonlarında şimdiye kadar gözaltına alınan ve Diyarbakır’da hakim karşısına çıkartılan toplam 59 kişiden 47’si tutuklandı.

TUTUKLANDILAR

Şırnak’ta KCK soruşturmasında gözaltına alınan ve Diyarbakır’da Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkeme sevkedilen Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, Silopi Belediye Başkaı Emin Toğurlu, İdil Belediye Başkanı Resil Sadak tutuklandı.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar