Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kayseri Büyükşehir Belediye Konservatuvarı yaz dönemi kursları, öğrencilere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

27 Ağustos 2013 Salı 09:47
Kayseri Büyükşehir Belediye Konservatuvarı yaz dönemi kursları, öğrencilere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi. Sertifika törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, "Bu şehirde yapılan alt ve üst yapının üzerine kültür-sanat projelerini taçlandırarak koyalım istiyoruz." dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Konservatuvarı yaz dönemi kursları, öğrencilere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi. Sertifika törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, "Bu şehirde yapılan alt ve üst yapının üzerine kültür-sanat projelerini taçlandırarak koyalım istiyoruz." dedi.

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı'nın yaz kursları mezuniyet töreni, Kültür Sanat Merkezi'nde yapıldı. Törende ilk konuşmayı yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, konservatuvarın hem yaz hem de kış döneminde 16 farklı branşta 5 bin kişiye kurs verdiğini belirtti ve bu sayının bazı üniversitelerin öğrenci sayısına eşit olduğuna dikkat çekti. Durukan, şöyle devam etti: "Şehrin sosyal ve kültürel hayatını canlandıracak birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde Büyükşehir Belediye Konservatuarımız önemli bir görevi yerine getiriyor. Yıl içerisinde tiyatrodan konserlere, sergiden söyleşilere kadar birçok farklı etkinliği hayata geçiren konservatuvarımızın 16 farklı branştaki kurslarında yaklaşık 5 bin kişi eğitim alıyor."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise konuşmasında kültür-sanatın önemini vurguladı. Kültür sanat projeleriyle diğer yatırımların taçlanabileceğini ifade eden Başkan Özhaseki, "Bir şehirde yaşayanlar ne bulurlarsa mutlu olurlar diye düşünelim. Birincisi herkes bu şehrin alt yapısının düzgün olmasını ister. Sonra üst
yapının iyi olmasını arzu eder. Sonra o şehirde yaşayanlar en iyi sağlık ve eğitim tesisleri olsun isterler, sonra şehrin büyük projelerle cazibe merkezi olmasını arzu ederler. İşte tüm bunları yaptık; ama bir taraftan da kültür sanat faaliyetleri olsun isterler. Bunun için pek çok faaliyet yapıyoruz. Bunların yanı sıra kale içinde devasa bir proje var. Nefes almak isteyen, sanatçıları görmek isteyen herkes kale içine gidecektir. Ayrıca Kayseri Mahallesi projesini yapıyoruz. Kültür Yolu projemiz devam ediyor. Birçok müzenin yapımı söz konusu. Bir taraftan da sosyal yaşam merkezi Harikalar Diyarı'nı yaptık. Bu şehirde yapılan alt ve üst yapının üzerine kültür sanat projelerini taçlandırarak koyalım istiyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından yaz kurslarından mezun olan yaklaşık Bin 500 öğrenci arasından seçilen bazı öğrencilere Başkan Özhaseki sertifikalarını verdi. Ardından da öğrenciler kurslarda öğrendiklerini davetlilere sundular. Bu sırada kursiyerler ve aileleri Başkan Özhaseki ile fotoğraf çektirmek için büyük bir yoğunluk oluşturdular. Başkan Özhaseki bu ilgiyi karşılıksız bırakmadı ve isteyen herkesle fotoğraf çektirdi.

kayseri2.20130827095006.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu