Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü bünyesindeki 11 kreşte hobi bahçeleri kuruldu.

18 Temmuz 2017 Salı 22:11
Çocukların doğayla ve toprakla iç içe yaşamalarını ve bitki yetiştirerek sofralarımıza gelen sebze ve meyveleri tanımalarını sağlamayı amaçlayan proje, kreşlerde uygulanmaya başlandı.

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü bünyesindeki 11 kreşte eğitim gören öğrenciler için hobi bahçeleri kuruldu. Çocukların doğayla ve toprakla iç içe yaşamalarını ve bitki yetiştirerek sofralarımıza gelen sebze ve meyveleri tanımalarını sağlamayı amaçlayan proje, kreşlerde uygulanmaya başlandı.

Kartal Belediyesi Kordonboyu Mahallesi Çocuk Gelişim Merkezi’nde hazırlanan bahçede çocuklar, hobi bahçesine domates, biber, patlıcan, kereviz, kabak gibi sebzelerin fidelerini ekti. Çocuklarla birlikte fidelerin ilk can suyunu veren Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, onlardan her gün bu sebzeleri inceleyerek sulamalarını istedi.

En kısa zamanda hobi bahçesi mahsulü sebzelerle kahvaltı yapacaklarını belirten Dipşar, çocuklarla birlikte sebze fidesi dikti ve suladı. Kartal Belediyesi’ne bağlı diğer 10 kreşte de müsait alanlara hobi bahçesi kurulduğu, bahçesi olmayan kreşlerde ise saksılara farklı sebze fidelerinin ekildiği öğrenildi.

kartal2.20170718221238.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu