Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kartal Belediyesi Engelsiz Üretim Atölyesi’nde yeni dönem kayıtları başladı.

13 Eylül 2017 Çarşamba 21:16
Engelli gençlerin toplumla bütünleşmeleri ve üretim sürecine katılmaları düşüncesi ile açılan Engelsiz Üretim Atölyesi, gençlerin ailelerine de sosyal katkı sağlıyor.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından 2012 yılında kurulan ve “Üreterek Engelleri Aşıyoruz” sloganıyla örnek çalışmalara imza atan Engelsiz Üretim Atölyesi’nde yeni dönem kayıtları başladı. Kayıtlar, 20 Eylül’e kadar devam edecek.

Engelsiz Üretim Atölyesi

Engelsiz Üretim Atölyesi, Hürriyet Kültür Merkezi ve Soğanlık Kültür Merkezi’nde hizmet vermektedir. Engelsiz Üretim Atölyesi’nde meyve sabunu ve takı kursları verilmektedir. Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile hayata geçen proje sayesinde engelli gençler, Engelsiz Üretim Atölyesi’nde 2012 yılından bu yana eğitim alarak üretim yapıyor. Atölye, her yıl çok sayıda gencin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Proje kapsamında değişik el emeği ürünler, kokulu sabunlar, file poşetler, anahtarlıklar, takı kutuları ile birçok takı ve aksesuar, engelli gençlerin elinden çıkıyor. Öğretmenler tarafından el sanatları konusunda eğitim alan engelli gençlerin toplumla bütünleşmeleri ve üretim sürecine katılmaları düşüncesi ile açılan Engelsiz Üretim Atölyesi, gençlerin ailelerine de sosyal katkı sağlıyor.

 

Ayrıntılı bilgi için:

Kartal Belediyesi

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Engelliler Danışma ve Koordinasyon Şefliği

0216 280 56 60 / 0216 280 56 80

kartal2.20170913211829.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu