Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karatay Belediyesi Aşkar Höyüğü’nü yeşil alana çevirerek yeni bir parkın daha yapımına başlıyor

22 Şubat 2012 Çarşamba 09:44
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Aşkar Höyüğü Park ve Sosyal Donatı Alanının en kısa zamanda hayata geçerek hizmet vereceğini söyledi.

Karatay Belediyesi yeni bir parkın daha yapımına başlıyor. Fevzi Çakmak Mahallesi Başak caddesi üzerinde bulunan Aşkar Höyüğü’nü yeşil alana çevirecek proje Şubat ayı içerisinde yapılacak ihalenin ardından hayata geçiyor.

Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, sit alanı olarak bilinen Aşkar Höyüğü için hazırlanan yeşil alan projesinin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylandığını belirterek, 2012 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan Aşkar Höyüğü Park ve Sosyal Donatı Alanının en kısa zamanda hayata geçerek hizmet vereceğini söyledi.

Yapılacak yeşil alan ile Karatay’ın yeni bir park ve sosyal donatı alanına kavuşacağını dile getiren Hançerli, özellikle 8 Bin konutun bulunduğu Fevzi Çakmak, Erenler ve Ulubatlı Hasan mahallelerinde ikamet eden vatandaşların istifade edeceğini vurguladı. Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma çalışmalarının gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Hançerli, 24 Bin 215 m² Aşkar Höyüğü üzerine kazandırılacak park ve sosyal donatı içerisinde süs havuzları kafeterya, büfe, açık ve kapalı oturma alanları, spor sahası, çocuk oyun alanları, fitness alanı, kamelyalar ve çeşmeler yer alırken; geri kalan kısımlar ise yeşil alan ve mesire yeri olarak düzenlenecektir.

Karatay’ın yeşile olan ihtiyacını karşılamak için ilerleyen dönemde yeni yeşil alan projelerinin de gündemlerinde olduğunu belirten Başkan Hançerli, “Karatay’ın gelecek kuşaklarına yeşil alanlarla yaşanabilir iklim ve çevre bırakmayı hedefliyoruz.” dedi.

karatay2.20120222094836.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

  

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar