Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Avusturya Konyalılar Derneğinin (KON-DER) davetlisi olarak Viyana'ya gitti

15 Şubat 2013 Cuma 01:16
Avusturya Konyalılar Derneğinin (KON-DER) davetlisi olarak Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilk kez gerçekleştirilen dernek toplantısına konuşmacı olarak katıldı.

Avusturya Konyalılar Derneğinin (KON-DER) davetlisi olarak Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilk kez gerçekleştirilen dernek toplantısına konuşmacı olarak katıldı.

Konyalıları bir çatı altına alma amacıyla kurulan Avusturya Konyalılar Derneği olarak düzenlenen programın çeşitli etkinliklere sahne olduğunu belirten Dernek Başkanı Tunahan Dür, Viyana’da gerçekleşen programa Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, T.C. Başkonsolosu İbrahim Mete YAĞLI, Yeşiller Partisi Avusturya Milletvekili Alev KORUN, Gaziantep Ünv. İlahiyat Fak. Dekanı Prof. Dr. Ali AKPINAR ve Abdurrahman Büyükkörükçü’nün konuşmacı olarak katıldığı programa yaklaşık 1000’e yakın Konyalı vatandaşın bir araya geldiğini söyledi. Avrupa'da yaşayan Konyalıların birbirleriyle yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlamak, Konya'nın kültür ve geleneklerini Avrupa'da yaşatmak amacıyla derneği kurduklarını belirten Dür, katılımcılara teşekkür etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise konuşmasında Konya’nın ve Karatay’ın gerçekleşen hizmetlerle bir kat daha geliştiğini ifade ederek belediye hizmetlerini slayt eşliğinde gurbetçilere aktardı. Avrupa’da yaşamanın zor olduğuna dikkat çeken Hançerli, Konya’lı hemşerileri bir çatı altına toplayan Kon-der yetkililerine teşekkür eden Hançerli, ana hedefi geleceğe sahip çıkmak olan ve fedakar insanların kurduğu Kon-der gurbetçi insanımızın katkılarıyla varlığını sürdüreceğine inandıklarını ve faydalı hizmetlere  imza atacaklarını sözlerine ekledi. 

karatay2.20130215011959.jpg

karatay3.20130215012024.jpg

karatay4.20130215012050.jpg

karatay5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu