Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili mahalleli ve esnafın sorunlarını dinliyor

16 Şubat 2012 Perşembe 18:21
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili üçüncü mahalle toplantısını 100. Yıl Mahallesinde gerçekleştirdi. Aşkan Vergili Sanayi Sitesi esnaflarına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında da Bağ-Essan Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya geldi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili vatandaşların sıkıntılarını yerinde dinlemek ve çalışmalarını da bu doğrultuda yürütmek amacıyla mahallelerde düzenlediği ve Yenişehir Mahallesi ile Karabük Köyü Mahallelerinin ardından üçüncü mahalle toplantısını 100. Yıl Mahallesinde gerçekleştirdi. 100 Yıl Şehit Nurettin Seki İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen toplantıya Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ezgi Töre ve Fatma Danışman, Özel Kalem Müdürü Taliha Toraman ve Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kartal ile mahalle muhtarı Bayram Marul katıldı.

Karabük Belediyesinin bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile ilgili kısa bilgiler veren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili mahalle sakinlerine mahalleleri ile ilgili hedeflerini açıklayarak mahalle sakinlerinin sorularını değerlendirdi.  Başkan Vergili konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “100. Yıl Mahallemizin sıkıntılarını biliyoruz.  Mahallemizde yeni bir imar planlaması yaparak 100. Yıl Mahallemizi bir beton yığını olmaktan, ikinci bir 200 Evler Mahallesi olmaktan kurtardık. 5-6 sene sonra Karabük’ün en güzel mahallelerinden birinin de 100. Yıl Mahallemiz olacağından eminim. Asfalt ve kaldırım sorunlarını çözeceğiz. Ayrıca çok yakında mahallemize Kültür merkezi temeli atılacak. Bununla ilgili yapılacak çalışmaları bizzat takip ediyorum. Ayrıca Mevcut Pazar yerinin alanını genişletmek için kamulaştırma çalışması yaparak çok büyük bir alanda cumartesi günleri kurulacak Türkiye’nin en modern Pazar yerini kurmayı hedefliyoruz. Mimari yapısı ile, içerisindeki stantları ile, yazın serin, kışın sıcak hava vererek ve içersindeki mevcut camisi ile, çocuk bakım evleri ile çok güzel bir Pazar kurmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. İnşallah dönemimizde yetiştiririz. Bunun dışında mahallemizin en fazla yol, yeşil alan ve park sorunu var. Geçtiğimiz sene iki parkımızda düzenleme yaptık. Yapacağımız çalışmalar ile mahallemizin bütün eksiklerini tamamlamış olacağız”

SANAYİ SİTESİ ZİYARETİ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sanayi Sitesi esnaflarına yönelik gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Öğlebeli, Kemaloyman ve Cumayanı Küçük Sanayi Sitesinin ardından Bağ-Essan Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya geldi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ezgi Töre ve Fatma Danışman’ın da katıldığı toplantıda Başkan Vergili Bağ-Essan Sanayi Sitesi esnafının sıkıntılarını dinledi. Belediye çalışmaları hakkında Sanayi esnafını bilgilendiren Başkan Vergili kendisine yöneltilen sorularını da değerlendirirken şu görüşlere yer verdi: “Burası Karabük’ün en kıymetli yerlerinden bir tanesi. Benim gördüğüm kadarıyla sıkı bir birlik, müşterek bir hareket yok. Biz Karabük Belediyesi olarak sanayi sitenizdeki eksikliklerinizi gideririz. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Önümüzdeki sene tekrar bir araya geldiğimizde sıkıntılarınızı giderildiğini göreceksiniz. Siz burada kendi aranızda bir karar almadığınız zaman bizim herhangi bir uygulama yapamayız. Sanayi siteniz Karabük’ün en güzel sitelerinden biri olmasına rağmen bir yönetiminiz yok. Size yönetimi oluşturun. Site yönetiminin almış olduğu kararı hep birlikte uygulatın. Bizde Karabük Belediyesi olarak uygulatayım. Yönetime aidat toplayın. Ayda kişi başı 20-30 lira para toplasanız yapamayacağınız bir şey olmaz.”

karabuk2.jpg

karabuk3.jpg

karabuk4.jpg

karabuk5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar