Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Kalkınma Ajanslarının Kent konseyleri ile işbirliği içinde olması için çalışmalar yapacaklarını söyledi

20 Mart 2012 Salı 15:01
Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Sedat Yücel, Necati Binici, Enes Keskin, Hasan Soygüzel ve Ökkeş Özekşi, Ankara'da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile görüş alışverişinde bulundu.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye Kent konseyleri Birliği ile yaptığı toplantıda, Kalkınma Ajanslarının Kent konseyleri ile işbirliği içinde olması için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Sedat Yücel, Necati Binici, Enes Keskin, Hasan Soygüzel ve Ökkeş Özekşi, Ankara'da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile görüş alışverişinde bulundu.

Türkiye Kent konseyleri Birliği dönem Başkanı Sedat Yücel'in sunumunu dinleyen Cevdet Yılmaz,  Bakanlık olarak Kalkınma Ajanslarının Kent konseyleri ile işbirliğine girmesi için çalışmalar başlatacaklarını söyledi.

Kent konseylerinin çalışmaları hakkında aldığı bilgilerden çok memnun olduğunu söyleyen Cevdet Yılmaz, "UNDP ile Türkiye Kent Konseyleri Birliği arasındaki işbirliğini öğrenmek beni mutlu etti. Bu işbirliğine Kalkınma Bakanlığının da dahil olması ve ortak proje çalısmalarına destek vermesi için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Çünkü Kent konseyleri ve kalkınma ajansları arasında işbirliği önem kazanmıştır.Kalkınma ajanslarının kent konseylerine yönelik destek programları açma konusunu arkadaşlarımla görüşeceği "dedi.

Kent Konseyleri Birliği yöneticileri ise Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın bu düşüncesi üzerine Kent konseylerinin kalkınma kurullarına dahil edilmesi konusunu gündeme getirdi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın bölge kent konseyleri ile iliskileri örnek gösterdi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Necati Binici, Sedat Yücel, Hasan Soygüzel, Enes Keskin,  ve Ökkeş Özekşi ile durum değerlendirmesi yaptı.

kent2.20120320150507.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar