Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kahvaltılı toplantıda vatandaşlarla buluşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sorunları ve talepleri yerinde dinliyor.

14 Aralık 2011 Çarşamba 23:13
Hafta içi her gün ilçenin farklı mahallelerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda vatandaşlarla buluşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sorunları ve talepleri yerinde dinliyor. Diğer yandan Türkiye Küçük Millet Meclisi (TkMM), Beykoz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ programlarının ikincisinde Birey Hak ve Özgürlükleri başlığıyla Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde toplandı.

Hafta içi her gün ilçenin farklı mahallelerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda vatandaşlarla buluşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sorunları ve talepleri yerinde dinliyor. Yerel yönetimde katılımı artırmak ve ilçe sakinleriyle birlikte çözüm ve hizmet üretmek üzere başlatılan “Beykozlularla Sabah Buluşmaları” programına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan ‘Beykozlularla Sabah Buluşmaları’nın 2011 programı Göksu Mahallesi’nden başladı. Her gün farklı bir mahallede ilçe sakinleriyle birlikte kılınan sabah namazının ardından yapılan sabah kahvaltısında sorunlar ve talepler dinlenerek çözüm üretiliyor.
Mahallelerdeki cami lokallerinde yapılan organizasyonlar Göksu Mahallesi’nin yanı sıra  Yenimahalle ve Kavacık Mahallesi’nde gerçekleşti. Başkan Çelikbilek Perşembe günü (yarın) Çubuklu Mahallesi Beşevler mevkisinde vatandaşlarla buluşacak.  

Sabah programlarıyla ilçe sakinlerine konuk olduklarını belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hizmetlere olumlu yansıyacağına inandığını söylediği programlara yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

beykoz2.20111214231643.jpg

beykoz3.20111214231708.jpg

 

Birey Hak ve Özgürlükleri Beykoz’da Konuşuldu

Öte yandan, Türkiye Küçük Millet Meclisi’nin, ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ konulu toplantılarının ikinci programı gerçekleştirildi. “Birey Hak ve Özgürlükleri”  başlığında yapılan programda yaşam hakkı, dokunulmazlık ve özel yaşamın gizliliği tartışıldı.

Türkiye Küçük Millet Meclisi (TkMM), Beykoz Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde ‘Anayasamızı Hazırlıyoruz’ programlarının ikincisinde Birey Hak ve Özgürlükleri başlığıyla Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde toplandı.

Gazeteci Yazar Ayşe Hür ve Eski Savcı Sacit Kayasu’nun konuşmacı olarak katıldığı toplantının başlangıcında, TkMM’nin çalışmalarını içeren sunum yer aldı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yoğun programından dolayı katılamadığı toplantıya Başkan Yardımcıları Av. Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Metin Torun ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Her ay farklı bir konu ve konuşmacılarla sürecek toplantının bu ayki konusu ‘Birey Hak ve Özgürlükleri’ başlığında yaşam hakkı, dokunulmazlık ve özel yaşamın gizliliğiydi.

Eski savcı Sacit Kaya ve gazeteci yazar Ayşe Hür, programa katılanlarla bireylerin hakları ve özel yaşam konularında fikir alışverişinde bulunarak, daha özgürlükçü ve toplumu kapsayan bir Anayasa’nın hazırlanması konusunda düşüncelerini aktardılar.

Tüm konuşmaların, fikir ve önerilerin ‘Ortak Payda Raporu’nda bir araya getirileceği toplantılar her ay farklı gündem ve konuşmacılarla sürdürülecek.

beykoz4.20111214231808.jpg

beykoz5.20111214231831.jpg

www.belediyegazetesi.net 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar