Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kahramanmaraş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kurban Bayramı öncesi yaptığı çalışmalarda kaçak kesilmiş etler yakaladı

04 Kasım 2011 Cuma 23:46
Kahramanmaraş Belediyesi zabıta ekipleri mezbaha harici ve kaçak olarak sağlıksız koşullarda kesilmiş 7 adet küçükbaş havyan etine el koyarak imha etti.

Kahramanmaraş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kurban Bayramı öncesi yaptığı çalışmalarda kaçak kesilmiş etler yakaladı.

Konu ile ilgili olarak Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada: “ Müdürlüğümüze gelen Kayabaşı Mahallesi 42. Sokak içerisinde kaçak olarak küçük baş hayvan kesildiği yönünde bir ihbar zabıta ekiplerimizce değerlendirilmiştir.

Olay yerine ulaşan zabıta ekipleri mezbaha harici ve kaçak olarak sağlıksız koşullarda kesilmiş 7 adet küçükbaş havyan gövdesine rastlamıştır. Kontrol edilmek üzere belediyemiz veteriner işleri müdürlüğüne götürülen karkas etlerin muayenesi veteriner hekimlerce yapılmış ve sağlıksız olduğu tespit edilen 6 gövde küçükbaş havyan eti belediyemiz çöp toplam merkezinde ilaçlanıp yakılarak imha edilmiş olup, kaçak kesimleri yapan şahıs hakkında idari işlem yapılmıştır.

Zabıta müdürlüğü olarak, halkın sağlığına kastedecek şekilde mezbaha harici kaçak kesim yapan şahıs ve işletmelere yönelik denetimlerimiz aralıksız olarak sürdürülecek ve sorumlular hakkında idari yaptırımlarımız titizlikle uygulanacaktır. Ayrıca, vatandaşlarımızın kurbanlık alışverişlerini rahat ve güvenilir bir ortamda yapabilmeleri için şehrimiz genelinde kurulan kurbanlık satış yerlerinde zabıta ekiplerimizce sıkı denetimler yapılmaktadır” denildi.

kamaras2.20111104235010.jpg

kamaras3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar