Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, 5 Çayı programının üçüncüsünü Pirireis Mahallesi’nde gerçekleştirdi

19 Ekim 2011 Çarşamba 22:13
Karacaoğlan Aile Sağlığı Merkezi Bahçesinde gerçekleştirilen 5 Çayı programına Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Hasan Kara ile Belediye birim müdürleri ile bazı mahalle muhtarları ve Pirireis Mahallesi sakinleri ile basın mensupları katıldı.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, 5 Çayı programının üçüncüsünü Pirireis Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Karacaoğlan Aile Sağlığı Merkezi Bahçesinde gerçekleştirilen 5 Çayı programına Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Hasan Kara ile Belediye birim müdürleri ile bazı mahalle muhtarları ve Pirireis Mahallesi sakinleri ile basın mensupları katıldı.

5 Çayı Programı öncesi Pirireis Mahallesi Muhtarı İsmet Güler mahalleye gelen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a çiçek takdim ederek hoşgeldiniz dileklerini sundu.

Daha sonra açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Muhtar Güler, Pirireis Mahallesine belediye tarafından yapılan hizmetleri sıralayarak Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a teşekkür etti.

Pirireis Mahale Muhtarı İsmet Güler’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz 5 Çayı Programı çerçevesince mahalle halkı ile bir araya gelme fırsatı bulduklarını söyledi.

Başkan Poyraz yaptığı konuşmada: “Biz bu program çerçevesinde hem sizlerle hasbıhal etmek hem de sorunlarınızı sizlerden dinlemek üzere gelmiş bulunuyoruz. Belediyemizin yapmış olduğu hizmetleri muhtar arkadaşımız zaten söyledi. Biz burada sizlerle bir araya gelerek sıkıntılarınızı dinlemek istiyoruz.

Şehrimizin insanları güzel insanlar, hizmet etmeye layık olan insanlar, hem de hizmetin en iyisine layık olan insanlar. Sizlere hizmet etmek bizim boynumuzun borcu ve sizlere hizmet etmekten zevk alıyoruz. Sizin derdiniz bizim derdimiz. Sizin fakiriniz bizim fakirimiz. Kış geliyor ve mahallenizde gerçekten ihtiyaç sahibi insanlar var ise onları muhtarımıza bildirin. Yol nasıl olsa yapılır. Ama soğuk günlerde insanlarımız barınamazlar.

Eşiniz asgari ücretle çalışıyorsa ve ev sizin ise yapacağınız şey nedir? İlk önce çocuğunuzun ihtiyacını ve bakkalın borcunu verirsiniz. Bir elbise alırız ve onu beş sene de giysek kimse bir şey demez. Ama bakkalın borcu beklemez. Biz de öyle yapıyoruz. Belediye olarak en acil ihtiyaçlarımızdan başlayarak hizmet götürüyoruz. Mahallelerimizin ihtiyaçlarına öncelik vererek hizmet götürüyoruz. Eksiklerimiz olmuştur ama biz asla kimseyi kandırmadık. Çünkü Yüce Peygamberimiz ‘Kandıran bizden değildir’ diyor. Biz sizlerle iki genel seçim geçirdik, iki mahalli seçim geçirdik ve üç referandum geçirdik. Hepsinde de sizlerin karşısına yüzümüz ak olarak çıktık. Sizleri hiçbir zaman kandırmadık. Yapacağımızı söyleriz, yapamayacağımızı söylemeyiz. Bu sizlerle bizlerin beraber yürüdüğü bir yol. Bu yolda giderken inşallah daha güzellerini yapacağız. Hep birlikte, herkes birbirine destek olacak. Ben özellikle çocuklarımıza söylüyorum. Hemen yukarıya bir kütüphane yapıyoruz. Barbaros mahallesine bir tane de taziye evi yapıyoruz. Bunu şunun için söylüyorum. Gittiğimiz mahallelerde bu tür hizmetleri yapıyoruz. Kış şartlarında çocuklarımız okula gidecekler ama doğru dürüst bir çalışma ortamı bulamayabilirler. Bizim kütüphanemiz, kaloriferli, klimalı, bilgisayarlı ve internetli. Bilgisayarda ve internette dersi olanlarda bu sorunu yaşamadan derslerini yapabilmeliler. Çocuklarımıza sesleniyorum. Bu çocuklarımız okula gitmeli okumalı. Çünkü bu çocuklar yarınlarımızın geleceği. Yarın ülkemizi bu çocuklarımız yönetecek. Sizler okuyacaksınız. Bizler çocuklarımızı okutacağız. Elimizden ne geliyorsa onu yapacağız ve çocuklarımız okuyacak. Çünkü onlar bizlerin geleceğimiz. Yarın bu ülkenin yönetimi sizlerde olacak. Ben buraya sizlerin sıkıntılarını dinlemeye geldim. Bu arada burada sizlere bir müjde daha vereyim. Barbaros Mahallesi’ne Gıda Bankası açıyoruz. Fakir ve ihtiyaç sahiplerine kart veriyoruz. Bakın sadaka değil bu. Bu sizlerin verdiğiniz paralarla yapıyoruz bu hizmeti. Gıda Bankası açıyoruz ve bir markette neler varsa orada da hepsi oluyor ve insanlarımız giderek kartıyla alışverişini yapıyor ve ihtiyaçlarını karşılıyor.

Böylesine güzel bir akşam saatinde buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayıp dinlediğiniz için hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum. Hepinizin yuvasına mutluluk, sağlık sıhhat diliyorum” diye konuştu.

Başkan Poyraz’ın konuşmasının ardından sırası ile mahalle sakinlerine söz verilerek sorunların dile getirilmesine müsaade edildi. Dile getirilen sorunları Belediye Başkanı Mustafa Poyraz tek tek birim görevlilerine not ettirerek sorunların acilen çözüme kavuşmasını ve kendisine bilgi verilmesini istedi.

poyraz2.20111019221530.jpg

poyraz3.20111019221547.jpg

poyraz4.20111019221604.jpg

poyraz5.jpg

poyraz6.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar