Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kağıthane Belediyesi’nin engellilere yönelik düzenlediği yaz kampı başladı.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 09:47
Kampa aileleri ve arkadaşlarıyla katılan engelliler hem tatil yaparak moral depoladı, hem de denize girerek suda egzersiz yaptı.

Kağıthane Belediyesi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliği ile engellilere yönelik her yıl Şile'de düzenlenen yaz kampına turlar bu yıl 11 Temmuz'da başladı. Kampa aileleri ve arkadaşlarıyla katılan engelliler hem tatil yaparak moral depoladı, hem de denize girerek suda egzersiz yaptı.

 

Kağıthane Belediyesi, ilçedeki engelli vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek adına Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile birlikte düzenlediği proje kapsamında engelli bireyleri ve ailelerini günü birlik Şile'de bulunan yaz kampına götürüyor.

11 Temmuz'da başlayan turlar kapsamında her gün 30 engelli ve aileleri kendilerine özel tahsis edilen otobüslerle Şile'deki yaz kampında ağırlanıyor. Kampta engellilere ayrıca sabah kahvaltısı ve yemek ikramında bulunuluyor. Engellilerin ve ailelerinin tamamen ücretsiz yararlandığı proje kapsamında  toplam binden fazla engellinin Şile'de misafir edilmesi planlanıyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç yaz kampındaki engellileri yalnız bırakmadı. Eşi Fatma Kılıç ile kampa bir moral ziyareti gerçekleştiren Başkan Kılıç burada her bir engelli ve ailesiyle yakından ilgilendi, birlikte kahvaltı yapıp sohbet etti.

Projeyi değerlendiren Başkan Kılıç; '' Engellilerimiz rahatsızlıkları sebebiyle tüm yıl evden dışarı çok çıkamıyor. Hem engellilerimiz hem de aileleri stres altında kısıtlı bir yaşam sürüyor. Bu sebeple onlara ve ailelerine moral vermek için projeyi geliştirdik ve 4 yıldır da her yaz sürdürüyoruz. Engelliler hem gönüllerince aileleriyle denizin tadını çıkarırken suda egzersiz yaparak da beden kaslarını güçlendiriyorlar.'' dedi.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu